Sony Playstation 5 State of Play

Novou hrou štúdia Haven a Sony má byť live service titul

21 júla, 2021 Lukáš Kanik

Objavili sa prvé informácie o novej hre Jade Raymond.

Začiatkom roka bolo oznámené založenie nového štúdia Haven Entertainment Studios, šéfkou sa stala známa dizajnérka Jade Raymond. Hoci od roku 2015 sa jej nepodarilo vydať žiadnu hru (ani v EA ani v Google), Sony jej do rúk zverilo vývoj novej hry na PlayStation.

Haven má vo vývoji úplne novú značku, ktorú financuje práve Sony. Možno budete sklamaní, ale podľa prvých detailov by nemalo ísť o príbehový singleplayer, ale „game as a service“ skrátene GAAS. Teda o online hru, ktorá bude rozširovaná a monetizovaná po vydaní. Live service hry v portfóliu Sony chýbajú, naopak, dostatok ich má Microsoft, Ubisoft, EA aj Take-Two.

Informáciu priniesol taliansky magazín Multiplayer.it zo zdroja blízkeho štúdiu.

V zásade len pár live service hier skutočne prerazí a niektoré z nich úplne pohoria. Napríklad Marvel’s Avengers. Sony si na vývoj live service hry vybralo nové, mladé štúdio. Ak sa hre podarí preraziť, Sony môže štúdio kúpiť a spolupracovať naďalej. Ak to bude fail, pre Sony bude veľmi jednoduché rozviazať spoluprácu a vrátiť sa k tomu, čo robia najlepšie. Singleplayer hry.

Rumor: Sony chystá Playstation Event, uskutočniť by sa mal v Auguste

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články