F1 2022 Wallpaper

Nový trailer F1 2022 prezentuje hromadu noviniek v sérii

1 júna, 2022 Lukáš Kanik

Pribudnú aj superšporty.

Spoločnosti Electronic Arts a Codemasters vydali nový trailer na závodnú hru F1 2022. Ten je zameraný na novinky, ktoré aktuálny ročník prinesie. Kto sa bál, že ich nebude dostatok, môže ostať pokojný. Aj tento rok totiž vývojári prišli s hromadou nápadov, vďaka ktorým bude nová F1 2022 ešte zaujímavejšia.

Okruh Miami, F1 Sprint aj nové herné mechaniky

Novým okruhom v ročníku bude Miami. Sezóna však priniesla aj niekoľko zmien v pravidlách, napríklad vozidlá budú jazdiť na 18-palcových pneumatikách s nízkym profilom. Hra tak okrem redizajnu modelov pneumatík dostane aj zmeny v ovládaní, jazdných vlastnostiach a fyzike.

Do hry sa prvý krát dostáva aj nová disciplína F1 Sprint. Tento zhruba 100-kilometrový závod sa odohráva medzi kvalifikáciou a pretekom a vďaka nemu môžete ešte zamiešať celkovým štartovným poradím.

Do F1 2022 budú uvedené nové herné riskantné mechaniky. Napríklad možnosť manuálneho zastavenia v boxe, ak ho však neodhadnete, tím môže robiť chyby. Počas automatizovaných kôl so safety-car, vo formácii alebo pri zastavení v boxe si môžete aktivovať prenosovú kameru, čiže závod uvidíte presne tak isto, ako diváci v televízii. Nebudú chýbať ani tréningové programy, tu sa autori iste inšpirovali v Gran Turismo 7.

Sociálny hub F1 Life aj natívna VR verzia

Veľkou novinkou v sérii je F1 Life. Ide o akýsi sociálny hub pre hráčov, kde si budú môcť kustomizovať svojho avatara, prostredie ale aj vozidlá. V F1 Life bude možné zbierať vozidlá – supercars rôznych značiek. Nebudú len na ozdobu, budeme môcť na nich aj jazdiť.

EA tu zmonetizuje čo sa bude dať – oblečenie, vozidlá, polepy, doplnky do obývačky a kopec ďalších vecí. Tie si budeme môcť odomknúť aj v Podium Pass.

PC hráči sa môžu tešiť na natívnu VR verziu vôbec po prvý krát. No a nechýba ani lokálny offline coop dvoch hráčov na jednej obrazovke, režim My Team, zdieľaná kariéra pre dvoch hráčov, multiplayerové režimy aj preteky F2. Zdá sa, že nie minulý, ale práve tento ročník toho prinesie najviac v histórii série F1 od Codemasters.

F1 2022 vyjde 1.7.2022 na konzoly Xbox, PlayStation aj PC.

F1 2022 dostáva nový gameplay trailer z Miami

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.