Cyberpunk 2077 RTX PC Screenshot 01

Nútené nadčasy v CD Projekt RED, aby dokončili Cyberpunk 2077

30 septembra, 2020 Lukáš Kanik

Štúdio prešlo do fázy nepopulárneho crunchu.

V noci sa objavili správy, že v štúdiu CD Projekt RED budú musieť zamestnanci pracovať nadčasy, aby dokončili Cyberpunk 2077 na vydanie. Na tom by nebolo nič, keby sa štúdio minulý rok nezaviazalo, že crunch nebude.

Vedenie už minulý rok prisľúbilo, že počas vývoja Cyberpunk 2077 sa štúdio vyhne núteným nadčasom, v hernom priemysle sú známe pod pojmom “crunch.” To je posledná fáza vývoja, kedy sa blíži dátum vydania a mnoho vecí ešte nie je dokončených. Zamestnanci preto musia pracovať výrazné nadčasy, aby sa všetko stihlo na vydanie.

Vedenie štúdia vraj zamestnancom rozposlalo email, v ktorom zamestnancom nariaďujú 6-denný pracovný týždeň od teraz až do vydania. Hra má vyjsť o šesť týždňov.

Crunch dnes napokon potvrdil aj samotný Adam Badowski, riaditeľ štúdia CD Projekt RED. Na Twitteri oznámil, že väčšina tímu cíti tlak na vydanie a zodpovednosť. Preto sa v spoločnosti kolektívne rozhodli pre 6-denný pracovný týždeň. Samozrejme, zamestnanci budú patrične odmenení.

Štúdio každoročne zamestnancom vypláca odmenu vo výške 10% ročného zisku. Za posledný rok by si tak zamestnanci rozdelili 8 miliónov dolárov. To je zhruba 7200 eur pre každého.

Téme crunchu sa budeme venovať aj v novom podcaste.

PC HW požiadavky Cyberpunk 2077 sú neuveriteľne nízke

Sledujte ma: