God of War PC Nvidia Geforce Now

Nvidia potvrdila pravosť leakov GeForce Now, ale hry označuje za špekulatívne

14 septembra, 2021 Lukáš Kanik

Tlačové oddelenie Nvidie sa snaží uhasiť požiar.

Včera sa na internet dostala celá databáza hier, ktoré Nvidia interne testuje svojimi nástrojmi. Ighor July totiž dokázal emulovať server pre GeForce Now a odomkol si knižnicu PC hier, ktorú majú k dispozícii len vývojári Nvidie.

V knižnici sa našla celá hromada neoznámených titulov od Sony, Microsoftu, Square Enix, EA, Capcomu, Take-Two Interactive aj od Cryteku. Zoznam tých najzaujímavejších sme vám priniesli už včera v článku. Nvidia dnes vydala oficiálne stanovisko:

„Nvidia eviduje neoprávnene zverejnený zoznam hier ktorý obsahoval rovnako vydané ako aj špekulatívne tituly, používané len na interné testovanie a sledovanie. Obsah tohto zoznamu nie je ani potvrdením ani oznámením žiadnej hry. Nvidia podnikla okamžité kroky na zabránenie prístupu k zoznamu. Žiadne tajné verzie hier ani osobné informácie neboli zverejnené.“

Nvidia sa v podstate vyhovára, že zoznam neoznámených hier je čistou špekuláciou ich vývojárov. Na druhej strane sa tam objavili celkom špecifické názvy hier, či tajných názvov, ktoré využívajú len vývojári. Tí samozrejme počas vývoja spolupracujú aj s Nvidiou, aby svoje hry optimalizovali na počítače a aby Nvidia pripravila pre hry správne grafické ovládače.

Je totiž vysoko pravdepodobné, že God of War a ďalšie uniknuté hry skutočne prídu aj na PC v najbližších mesiacoch.

SPRÁVA DŇA: Unikla databáza hier v GeForce Now, obsahuje hry Sony, Microsoftu a ďalších

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články