nvidia-racer-rtx-4k-ray-traced-screenshot-005

Nvidia RTX 40 ukázala svoju silu v hre Racer RTX

21 septembra, 2022 Lukáš Kanik

Budeme si ju môcť stiahnuť od Novembra.

To, čo filmárom trvalo pred 15 rokmi vyrenderovať tri mesiace na render farme, dnes zvládne jedna grafická karta v real-time. Takto nejak by sa dal popísať výkon nových grafických kariet rady GeForce RTX 40, ktoré Nvidia predstavila včera.

Spolu s technickými detailmi týchto kariet však ukázali aj špeciálne demo hry Racer RTX, ktoré beží na jednej grafickej karte. Prečo je špeciálne? Pretože celá „hra“ beží v real time, je plne nasvietená raytracingom, drvivá väčšina objektov je fyzikálna a v hre nenájdete statické pre-baked nasvietenie. Ide o simuláciu prostredia s plnou fyzikou ale aj nasvietením.

V hre Nvidia Racer RTX si zajazdíte na autíčkach na diaľkové ovládanie v uliciach a miestnostiach domu. Budete prekonávať rôzne prekážky a úseky trate. Toto tech demo bude dostupné na stiahnutie už v Novembri.

Rozhodne odporúčame si video pozrieť. Keď si človek uvedomí, že to všetko beží v real-time na jednej grafike, je to priam neuveriteľné. Hry v takejto grafickej kvalite by mohli na trh prísť už o pár rokov.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články