Nvidia Tegra K1 čip je v mobiloch výkonnejší ako staré konzoly

Nvidia na CES predstavila novýTegra K1 čip, ktorý ponúka pokročilé PC technológie, ktoré nemali ani staré konzoly.

Výkonom tak prekonáva PlayStation 3 aj Xbox360 a to všetko v malom čipe, ktorý sa zmestí do tabletov a veľkých smartfónov. Práve na tieto zariadenia prinesie DirectX 11, OpenGL 4.4 a Tesseláciu, CUDA, real-time odrazy a nasvietenie, HDR a ďalšie vymoženosti grafiky.

Na videu uvidíte ukážky z mobilnej verzie Unreal Engine 4, ktorý vyzerá skvele, ukážky Tegra K1 však bežia v nízkom FPS a je vidieť že dostať takúto grafiku nad 30FPS bude ťažšie, ako si inžinieri z Nvidie mysleli. Tiež pochybujem o spotrebe takého čipu spolu s obrazovkami v 2k rozlíšení, ktoré chce Samsung dať do nových telefónov.

Tegra K1 1 Tegra K1 2

Koho by zaujímali nejaké technické parametre, Tegra K1 je 192-jadrový grafický procesor vyrábaný v dvoch verziách. Prvou je 32 bitový procesor Quad-Core s taktom do 2,3 GHz, druhou variantou je 64-bitové dvojjadro s označením Denver, ktorý bude taktovaný do 2,5GHz. Obe verzie sú 3x výkonnejšie než najnovší čip Apple A7. Tegra K1 pritom zožerie len 5W energie, zatiaľ čo celý Xbox360 a PS3 zožerú 100W.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GkJ5PupShfk[/youtube]

 

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site