O Anthem už mesiac nikto nič nepočul

ANTHEM

Vývojári mlčia o ďalších plánoch, ak nejaké vôbec budú.

Posledný oficiálny Tweet od podpory EA, oficiálneho Anthem účtu, alebo vydavateľa sme videli pred mesiacom. Odvtedy sa vývojári neozývajú na sociálnych sieťach ani na fórach. Sme svedkami takzvaného blackoutu, obdobia kedy vývojári nekomunikujú s okolím. Je to obdobie, kedy sa prehodnocuje ďalšie smerovanie hry, alebo sa intenzívne pracuje na jej vylepšení. Presne týmto obdobím si prešla iná hra, ktorá vyšla v podobne zlom stave – No Man’s Sky. V jej prípade to dopadlo viac než dobre.

Je ale smutné, že tento stav nastal len tri mesiace po vydaní. Anthem mal byť projekt Live Service, ktorý by nútil hráčov utrácať peniaze aj niekoľko rokov. Od vydania sa hra neobjavila v žiadnej tabuľke predajnosti, ani samotný vydavateľ sa k nej nevyjadril na sedení investorov.

Aby sme hre úplne nekrivdili, posledný patch vyšiel tento mesiac – priniesol sedem drobných opráv, bez ďalšieho komentára. Hráči ale stále čakajú na radikálne zmeny, to ale nemusí byť pre vydavateľa profitabilné. EA musí totiž ľudí presmerovať na iné projekty, v prípade Bioware na Dragon Age 4.

Budeme ale radi, ak Anthem predvedie comeback rovnako, ako to urobil No Man’s Sky. Z tej hry sa totiž za dva roky stal diametrálne odlišný titul, ako bol pri vydaní.

Bývalý vývojár Bioware: Frostbite engine je psie lajno

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site