ANTHEM

O budúcnosti Anthem rozhodne manažment EA tento týždeň

9 februára, 2021 Lukáš Kanik

Je možné, že Anthem 2.0 bude zrušený.

Podľa informácií Bloombergu, spoločnosť Electronic Arts bude mať tento týždeň sedenie k hre Anthem. Manažment totiž rozhodne o budúcnosti rebootu, ktorý pracovne nazvali Anthem 2.0.

Pred manažment bude pravdepodobne postavená aktuálna verzia Anthem 2.0 ktorá by mala ukázať stav projektu. Manažment následne rozhodne, či budú v projekte Anthem 2.0 pokračovať, alebo ho úplne zrušia. Reboot Anthem je vo vývoji od roku 2019 a začal len pár mesiacov po tom, čo vyšla pôvodná hra Anthem.

Tá pri vydaní nezožala úspech a v hodnoteniach si vyslúžila priemernú známku 54% na PlayStation 4 a 59% na PC. Malo ísť o live service hru, teda podporovaná mala byť mesiace, či roky po vydaní. Okrem drobných updatov sa však vývojárom nepodarilo priniesť obsah, ktorý by udržal hráčov. Momentálne hráva Anthem asi toľko ľudí, čo Avengers, ak nie menej. Preto je pre EA výhodnejšie promovať a vydať Anthem 2.0 ako novú hru. Na reboote pracuje zhruba 30 ľudí.

Chcete návrat Anthem, alebo má EA túto značku pochovať? Dajte nám vedieť do komentárov. Viac o tom, ako sa tejto hre darilo, nájdete tu.

Anthem 2.0 a jeho Javelin, Skill Tree a Artifakty zverejnené

Sledujte ma: