Oculus Rift prehlbuje spoluprácu s Epic Games

25 marca, 2013 Marek Jaroš

Tento technologický zázrak menom Oculus Rift by mal prísť už tento rok.


Predpokladám, že len veľmi málo z vás (okrem pravidelných čitateľov) vie, čo je to Oculus rift. Tieto špeciálne hráčske okuliare, ktoré na Kickstarteri zaujali celú hernú komunitu, posúvajú hry, ale aj virtuálnu realitu na celkom novú úroveň.

A dnes sme sa na základe tlačovej správy dozvedeli, že spoločnosť, ktorá vyvíja tieto okuliare budúcnosti, bude bližšie spolupracovať s Epic games, resp. s Unreal Engine 3. V praxi to znamená, že každí vývojár, ktorí si zakúpil uE3, by mal dostať dev kit týchto okuliar a aj „pár“ riadkov kódu, aby jeho hra bola kompatibilná s okuliarmi.

To svedčí o tom, že Epic Games sa snaží svojim platiacim partnerom ponúknuť niečo nadštandardné. V dôsledku ale budeme z toho ťažiť my, hráči. Ak budeme vlastniť Oculus, budeme sa môcť tešiť nevídanému hernému zážitku.

To ale neznamená, že Oculus nebude spolupracovať s inými hernými engine-ami. Oculus už pracuje s CryEngine 3 a budú ho podporovať všetky hry v budúcnosti, ktoré budú vydané na tomto engine. Ale zariadenie pracuje už aj na celom Source Engine.

Cena? Zhruba 300 dolárov.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TJx21yuCi7E[/youtube]

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články