F1 Manager 2022 Screenshot 3

Oficiálny F1 Manager 2022 vyzerá prekvapivo dobre

8 júna, 2022 Lukáš Kanik

Dátum vydania bol stanovený na August.

Rok 2022 bude pre fanúšikov Formuly 1 veľmi zaujímavý. Čoskoro vyjde oficiálna videohra F1 2022 od EA a Codemasters (novinky sme popísali tu) ale už v Auguste dorazí aj oficiálny manažér. Ten upustí od hrateľnej stránky a sústredí sa na tú manažérsku.

Dátum vydania F1 Manager 2022 je 30.8.2022 a vyjde na PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 aj PlayStation 5. Vďaka predobjednávke sa do hry dostanete o 5 dní skôr. K príležitosti oznámenia dátumu vydania bol vydaný aj fantastický gameplay trailer.

F1 Manager 2022 ponúka fanúšikom bezkonkurenčný zážitok z F1, ktorý do detailov zachytáva svet F1 a vysokooktánové vzrušenie z vedenia tímu. Od parkoviska až po pódium budú musieť hráči vytvárať rozhodnutia na trati aj mimo nej, aby si zaistili svoj úspech, a to všetko pri vyvážení jazdcov a dôležitých sponzorov tímu.

Centrála tímu je pulzujúcim srdcom každého konštruktéra a v F1 Manager 2022 tomu nie je inak. Riaditeľ tímu (teda vy) bude kontrolovať každý aspekt svojho tímu zo svojho najmodernejšieho ústredia. Všetky prostredia a interakcie sú plne animované, takže to skutočne vyzerá ako televízny prenos.

Od prieskumu a investovania do najlepšieho personálu vo svojej triede, ako sú pretekárski inžinieri a vedúci aerodynamiky, až po vývoj a hodnotenie nových automobilových komponentov, hráči budú musieť udržať náskok pred konkurenciou.

Preteky v štýle televízneho vysielania

Preteky sa zobrazujú v pôsobivej grafike v štýle televízneho vysielania s rôznymi uhlami kamery na palube aj na trati, ktoré oživia akciu na všetkých dvadsiatich dvoch okruhoch Grand Prix 2022. Sklaní fanúšikovia si tiež môžu všimnúť známe hlasy Davida Crofta, hlavného komentátora F1 v Sky Sports, a kolegu komentátora a bývalého pilota Formuly 1 Karuna Chandhoka, ktorí obaja prepožičiavajú hre svoje ikonické hlasy.

Od zhasnutých svetiel až po šachovnicovú vlajku si hráči môžu zvoliť kontrolu nad každým rozhodnutím na trati, od stratégie v boxoch až po príkazy pre jazdca počas pretekov. Nechýba vydávanie autentických tímových rádiových príkazov svojim jazdcom a používanie údajov v reálnom čase, meniace sa počasie, safety cars aj červené vlajky.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.