Ouya sa môže začať tešiť na hry

8 marca, 2013 Marek Jaroš

Už dnes môžu začať vývojári nahrávať svoje hry na android konzolu OUYA.

Bolo to eufórie, keď sa minulý rok na Kickstartery objavil ambiciózny projekt so zámerom vytvoriť hernú konzolu na platforme Android. Herný svet bol očarený nápadom, mať konzolu s týmto operačným systémom, a tak niet divu, že peniaze na ňu sa vyzbierali za pár dní.

Lenže po chvíľkovom ošiale prišlo trpké prebudenie. O konzole sme veľmi dlho nepočuli a začali sa objavovať špekulácie, že to bol len veľmi chytrý a premyslený ťah, ako od ľudí získať peniaze a potom sa vypariť. Ale vývojári neprajníkom zapchali ústa na konci minulého roka, keď vydali videodenník, na ktorom predstavili svoju konzolu.

A dnes tu je ďalšia dobrá správa. Kellee Santiago z vývojárskeho týmu sa vyjadrila, že od dnes môžu vývojári nahadzovať svoje hry do obchodu a všetky tituly, ktoré budú nahrané, budú užívateľom sprístupnené 28. marca, keď konzola bude rozposlaná všetkým prispievateľom. Čiže všetci tí, ktorí na tento projekt neprispeli budú musieť čakať do 6. júna, pretože na tento deň je naplánované oficiálne spustenie predaja samotnej konzole.

Zámer autorov je vytvoriť konzolu dostupnú pre masy, od toho sa odvíja aj cena, ktorá je 99$ a aj podmienka, že všetky hry musia mať aspoň časť zadarmo. Čiže bude hra Free2Play, kde si zaplatíte za prémiový obsah, alebo si zahráte úvodný level a ak vás hra osloví, dokúpite si ďalšie, a tak ďalej…

[youtube]http://youtu.be/psCoR4zmIpE[/youtube]

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články