Konzolové vydanie OVERKILL’s The Walking Dead odložené na neurčito

Overkill Walking Dead Console

Spoločnosť Starbreeze musí prehodnotiť technickú stránku hry. 

6. Novembra 2018 vyšla na PC kooperatívna strieľačka OVERKILL’s The Walking Dead, ktorú vydávalo štúdio Starbreeze. Už pred vydaním sme tušili, že niečo nebude v poriadku, ako sme písali v tomto článku. Štúdio bolo už v treťom kvartáli roku 2018 v strate 11,3 milióna dolárov a tak museli predať dostatočné množstvo kusov na to, aby pokryli nie len straty, ale aby sa pokryli všetky náklady na vývoj OVERKILL’s The Walking Dead.

Síce hra vyšla len pred dvoma mesiacmi, no za ten čas stratila neuveriteľných 94% hráčov. Zatiaľ čo peak hráčov pri vydaní na Steame bol viac ako 14 tisíc, dnes to je už len niečo cez 800 aktívnych hráčov naraz. Na to, že malo ísť o kooperatívnu akciu, teda hráčov mala držať dlho, je to nízke číslo. To je aj znakom toho, že predaje nepokračovali po vydaní a to aj napriek tomu, že do predaja bola uvedená lacnejšia Starter Edícia za 25 eur. Pod nevydarené vydanie sa podpísala aj technická stránka, vďaka ktorej si hra vyslúžila hodnotenia okolo 50%.

Overkill Walking Dead Steam Charts

Financie štúdia Starbreeze to rozhodne nenakoplo a problémy pokračujú. Na konzoly mala hra vyjsť 6.2.2019, no štúdio Starbreeze oznámilo odklad konzolového vydania na neurčito. Podľa krátkej oficiálnej tlačovej správy na stránkach vydavateľa je dôvodom prehodnotenie technickej stránky hry na konzolách. Možno sa chcú pri vydaní vyhnúť blamáži, ktorú spôsobili na Steame, alebo je to len náznak opatrného zrušenia hry.

Starbreeze totiž môže hru zrušiť úplne a zbaviť sa značky, ušetriť si náklady a prepustiť vývojárov. Alebo OVERKILL’s The Walking Dead skutočne vydať na konzoly v lepšom technickom stave a získať peniaze na pokrytie strát.Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site