Oznámená zombie multiplayer FPS Dead Alliance

25 mája, 2017 Marek Jaroš

Hra chce ponúknuť iný pohľad na zombies. Tentokrát ich nebudete len zabíjať, pretože ich môžete využiť vo svoj prospech.

Maximum Games dnes oznámili novú hru s názvom Dead Alliance. Jedná sa o team-based FPS, v ktorej môžete zombíkov využiť aj vo svoj prospech, nie ich len striľať po stovkách.

Hra je zasadená do post-apo sveta a vy si to tak v 4 vs. 4 rozdáte v rôznych módoch. Medzi tie najznámejšie určite patria Team Deathmatch, Free for All, King of the Hill a Capture and Hold. Chýbať by nemal ani MOBA hrami inšpirovaný mód Attrition. Samozrejme, ak si budete chcieť zahrať sám, v hre nechýbajú ani módy pre hru jedného hráča, ako napríklad Solo Survival mód.

V hre sa dočkáme ako rôznorodých zbraní, tak aj ich vylepšovania. Aké typi, to autori nešpecifikovali. Čo však má Dead Allience rozlíšiť od množstva iných zombie FPS hier je fakt, že v tejto hre vám zombíci môžu aj poslúžiť. Vďaka feromónovej bombe tak získate na svoju stranu zombíka, ktorý bude slúžiť ako vaša osobná stráž. Či vďaka PAM granátu získate až 4 zombíkov, ktorí budú pre vás pracovať. Toto všetko sľubuje zábavnú hrateľnosť. Aj keď hra vyzerá ako z minulej generácie konzol.

Hra vyjde už onedlho, 29. Augusta na PC, XBOX One a Playstation 4. Jej cena je stanovená na $39.99, čiže čakajte u nás rovnakú čiastku, len v eurách. Navyše, ak si hru predobjednáte, dostanete Day-one bonusy.

Marek Jaroš