Oznámenie PlayStation 4 – Sledujte naživo + komentár

20 februára, 2013 Lukáš Kanik

Predstavenie PlayStation 4 s inováciami a zaujímavými funkciami vo veľkom štýle! Aj s našim komentárom.

Pôvodná správa: Event v New Yorku sa bude konať o šiestej večer, čo je u nás presne o polnoci a živý prenos začne 5 minút pred zahájením programu. Herný svet očakáva oznámenie PlayStation 4 konzoly a prvých launch titulov, ktoré vyjdú najbližší rok. Bude to niečo veľké, pretože SONY ide program vysielať vo všetkých svetových jazykoch, ktoré PlayStation podporuje.

Živý prenos môžete sledovať tu a očakávame diskusiu a názory na novú konzolu. Všetko, čo sa doteraz šepká nájdete v sekcii PlayStation 4.

 

LIVE KOMENTÁR:

23:52 Začíname s live komentárom, ktorý si môžu prečítať tí, ktorí nemohli sledovať živý prenos. Vypichneme najdôležitejšie udalosti a oznámenia. Myslíte, že ukážu aj The Last Guardian?

23:58 Hudba spustená :)

0:00 Konferencia začína

0:02 Sony začína reklamou na svoje výrobky, takto nejak vyzerá scéna

 

0:04 Na scénu prichádza Andrew House, hovorí o bohatých možnostiach exkluzivít, o potenciáli PS Vita, PS Network, Free to Play aj epizodických hrách, predstavuje PLAYSTATION 4, najsilnejšiu konzolu doteraz.

0:11 Prichádza Mark Cerny, hlavný systémový architekt novej konzoly a tvorca Crash Bandicoot. Pri tvorbe sa riadili radami a požiadavkami samotných vývojárov. PS4 obsahuje klasickú PC architektúru a komponenty, 8GB RAM a masívny HDD

0:17 Takto vyzerá DUALSHOCK 4, nový ovládač. Obsahuje vstup pre slúchadlá a modrá plocha slúži spolu s kamerou na 3D sledovanie pozície ovládača v priestore. Vyzerá podobne ako sme videli na skorších uniknutých obrázkoch.

 

0:20 Sony už predvádza silu konzoly, real time demo Unreal Engine 4 a následne fyziku HAVOK v hre Knack, tvor, ktorý sa dokáže skladať na veľkého vďaka stovkám častí. Všetko real time.

0:23 Vráťme sa k funkciám PlayStation 4 a ovládača, vďaka tlačidlu PS si hru pozastavíte a uložíte ju na RAM, vďaka čomu máte okamžitý prístup na PS Store a komunitné možnosti. Môžete stlačiť Share tlačidlo a uploadovať obsah zároveň s hraním. Platí to na videá aj screenshoty. Konečne môžete z konzoly nahrávať.

0:26 Funkcie PlayStation 4 a sociálne možnosti prichádzajú na mobily, tablety, na PS Vita a podobne. Po nejakom pokeci Mark Cerny odchádza a prichádza šéf GAIKAI – Streamovacej služby – David Perry.

0:30 David vraví o najrýchlejšej hernej sieti na svete, streamovanie hier na PlayStation 4 je realitou, stačí stlačiť tlačidlo a okamžite hráte. Hlavnou výhodou má byť obrovské množstvo demo verzií, ktoré si vďaka Gaikai vyskúšate.

0:33 Odteraz je možné streamovať hranie! Priatelia vám dokonca môžu priamo na obrazovku posielať komenty k tomu, čo vidia, ako hráte a môžu vám pomáhať. Rovnako vám môžu pomôcť vývojári, ak sa nebudete vedieť pohnúť v hre.

0:36 PS Vita má byť dôležitou časťou PS4. Funguje ako ovládať, ak obrazovka, na ktorej môžete hrať všetko, čo beží na vašej PS4 konzole.

 

0:43 A teraz niečo zaujímavé, ak idete sťahovať hru na disk z PlayStation Store, hru môžete začať hrať okamžite po začatí sťahovania a počas toho ako budete hrať sa stiahne zvyšok hry na disk. PlayStation 4 stavuje hlavne na rýchlosť a inovácie.

0:47 Šéf Guerilla Games prichádza oznámiť Killzone Shadow Fall. A to hneď v gameplay ukážke, najlepšie vyzerajúca konzolová hra doteraz, v ukážke je vidieť nádherný render, odrazy, tiene, animácie, častice, deštrukciu, dym a parádnu kvalitu real time renderu, toto je skutočný next-gen titul. Vyzerá to lepšie ako drvivá väčšina PC titulov doteraz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JUZJTjns6Qg[/youtube]

  

0:56 Ďalšou oznámenou hrou je Driveclub– Sociálna závodná hra, kde hlavnú rolu hrajú tímové závody. Má to byť simulátor s realistickou grafikou (hra vyzerá bezchybne) a realistickými materiálmi. Nie je to závodná hra s pohľadom z kokpitu, je to FPS racing. Okolo auta sa môžete prejsť, otvoriť si dvere, nasadnúť a jazdiť. zameraná je na tímové jazdenie a sociálne možnosti. U nás nájdete aj oznamovací trailer aj gameplay.

1:03 Sucker Punch oznamuje novú PS4 exkluzívnu hru  Second Son, novú IP zo sveta Infamous. Hlavná postava sa hrá s nejakou formou častíc, grafika ako inak, špičková. Gameplay bude vychádzať zo štýlu Infamous. Pozrite si trailer.

 

1:10 PlayStation 4 dáva možnosti aj malým vývojárom, dôkazom je nová hra The Witness, ktorá má naozaj krásny art-štýl, príjemnú hudbu, jednoduché logické prvky a otvorený svet. Na tento titul sa určite pozrieme bližšie (trailer).

1:14 Na scénu prichádza David Cage z Quantic Dream. Po celé roky vyvíjali niečo, čo by na obrazovky prinieslo emócie postáv. S hardvérom PS4 je to konečne možné a ich engine dokáže vykresliť neskutočné emócie. Predviedol to na real-time rendere tváre starého muža. Beyond-Two souls vyjde na PS4.

  

1:20 Vývojár z Media Molecule uvádza využitie PS Move ovládača, s ktorým je možné modelovať na PS4. Ide o jednoduchý nástroj na modelovanie 3D objektov pre začiatočníkov, aj pokročilých, ktorí chcú vytvoriť komplexné scény. S PS Move ovládačom budete môcť ovládať pohyb postáv ako v bábkovom divadle, čo Media Molecule predvádzajú na svojej hre – a zaslúži si applaus.

1:27 Prichádza Yoshinori Oko z Capcomu. Vyvíjajú nový Engine s označením Panta Rhei na PlayStation 4, ktorý vyzerá rovnako geniálne, ako ostatné dnešnú ukážky. Prvý titul je Deep Down, vyzerá to ako RPG, všetko je real-time render, brutálne na tom však je, že to vyzerá ako cinematic trailer, avšak ide priamo o ukážku z hrania. Videá vám prinesieme v osobitných článkoch.

1:35 Square Enix si pripravilo tiež špecialitku, znova real time demo z PS4. Ide o Agni´s Philosophy demo, ktoré sme videli už na E3 – Luminous Engine. Nakoniec to teda je multiplatformový engine.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UVX0OUO9ptU[/youtube]
1:42 Guillemot – šéf Ubisoftu prichádza previesť ich next gen titul na PS4 – Watch Dogs. Predivedol skvelú ukážku z hry, kde sa zahráte na policajta, ktorý nepostupuje tak celkom podľa predpisov. Grafika vyzerá špičkovo, mesto je živé, animácie a zvuky očarujúce. Watch Dogs vyzerá na kombináciu GTA a Assassin´s Creed.

 

1:52 Na PlayStation 4 vstupuje aj Blizzard, oznamujú hru na PS4 – DIABLO 3, ktorá vyjde aj na PS3. O mega predaje po PC platforme je postarané.

1:57 Activision prichádza so svojim prvým launch titulom na PS4 aj PS3 – s Destiny prichádza štúdio Bungie, vývojári HALO univerza predvádzajú aj prvú ukážku priamo z hry. Áno, graficky to vyzerá lepšie ako Halo, avšak možno nie tak dobre, ako iné dnes predvedené hry. Destiny však ukazuje zaujímavé prostredia a koncept kooperatívnej hry.

2:03 SONY uzatvára meeting s dátumom vydania PlayStation 4, konzola vyjde pred Vianocami 2013. Samotný dizajn konzoly sme nevideli, asi ho ukážu v nabližších dňoch.

Všetky trailery prinesieme počas dnešného dňa aj s množstvom informácií, ktoré dnes zaplavia internet.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články