Phasmophobia Steam CZ

Phasmophobia je nová hororová senzácia na Steame

20 októbra, 2020 Lukáš Kanik

Tento rok praje indie titulom viac ako kedykoľvek predtým.

Keďa hra Phasmophobia vyšla na Steame v early access presne pred mesiacom, takmer nikto si ju nevšímal. V deň vydania mala naraz sotva pár stoviek hráčov. Odvtedy však krivka postupná rástla až na rekordné hodnoty. Posledný týždeň sa VR verzia hry Phasmophobia dostala na vrchol predajov.

Momentálne sa predáva lepšie ako Fall Guys a Among Us – ďalšie dve nezávislé senzácie na trhu. Naraz ju hrá viac ako 70 tisíc ľudí, pričom rekord zaznamenala len pred pár dňami – 87 tisíc hráčov naraz.

Je to dokonalý príklad hry, ktorá svoju popularitu vybudovala na šíriacom sa dobrom slove hráčov. Krivka hráčov rástla postupne a stabilne. Prekvapením je aj to, že väčšina týchto hráčov titul hráva na VR zariadení. Práve vo VR je to pravé orechové.

Čo je Phasmophobia? Ide o kooperatívnu hororovú hru pre štyroch hráčov. Spoločne sa snažia vypátrať ducha, ktorý sa nachádza na mape. Tímová komunikácia, využitie rôznych nástrojov a plánovanie je kľúčom k úspechu. Počas získavania evidencie o duchovi sa na mape spúšťajú náhodné strašidelné udalosti a duch dokáže reagovať aj na hlasovú komunikáciu hráčov. Ľudia ju hodnotia ako jednu z najlepších hororových hier, s priemerným hodnotením až 95%.

Ide o prvú hru štúdia Kinetic Games na Steame a jej cena je 10 eur. Vyšla aj v češtine.

Sledujte ma: