Phil Spencer: Nikto nechce VR na Xbox

Oculus Rift VR Smell Feelreal device

Phil Spencer má aj v novej generácii Xboxu jasno.

Len 1 % PC hráčov na Steame má doma VR headset. Komunita hráčov virtuálnej reality je stále veľmi malá, rádovo len v niekoľkých miliónoch. Valve sa napríklad snaží VR pretlačiť svojou AAA hrou Half-Life: Alyx. A takisto aj SONY, na PlayStation VR produkuje množstvo menších zaujímavých titulov.

Na túto tému sa vyjadril aj executive vice prezident Xboxu, Phil Spencer pre magazín Stevivor. Na akcii X019 virtuálnu realitu okomentoval takto:

“Veľká väčšina spotrebiteľov vie kde má ísť, keď chcú VR zážitok. Na PC je toho dostatok a rovnako aj na iných miestach.”

“Pri VR mám isté pochybnosti – je to izolujúce a ja si hry predstavujem ako spoločenské trávenie času, taký ten spoločenský zážitok. My reagujeme na to, čo chcú naši zákazníci a… nikto nechce VR.”

Phil sa tak prakticky vyjadril na tému, či budú pracovať na VR tituloch pre nový Xbox. Zdá sa, že nie, aj keď zariadenie definitívne bude spĺňať všetky hardvérové predpoklady na VR zariadenia. Microsoft momentálne pracuje na okuliaroch alternatívnej reality (AR) – Hololens, ktoré nájdu využitie skôr v priemysle.

E3: Čo všetko čakať od nového Xboxu?

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site