Forza Horizon 4 PC Screenshot_10

Piateho dielu Forza Horizon sa možno dočkáme už budúci rok

29 novembra, 2020 Ján Berzéty

Znamenalo by to narušenie striedajúceho sa cyklu hier zo série Forza.

O tom, že sa chystá nová hra série Forza Motorsport sme už vedeli. Dozvedeli sme sa o tom prostredníctvom prvého traileru, ktorý sme mali možnosť vidieť ešte v júli počas Xbox Games Showcase. Keďže posledným dielom série je Forza Horizon 4 ešte z roku 2018, nebolo žiadnym prekvapením, že Microsoft v najbližšom dieli opäť zamieri na pretekárske okruhy.

Toto striedanie hier Forza Motorsport a mierne odviazanejších hier Forza Horizon bolo u posledných dielov zvykom, avšak teraz sa dozvedáme, že v blízkej dobe by to mohlo byť inak.

V nedávnom podcaste pre Xbox Empire novinár Jeff Grub uviedol, že podľa neho by sme sa piateho dielu Forza Horizon mohli dočkať ešte pred vydaním už oznámeného dielu Forza Motorsport. Svoj názor neopodstatnil žiadnymi bližšími informáciami, ale povedal, že pri súčasnej situácii by k vydaniu novej hry malo mať štúdio Playground Games, ktoré má na starosti práve hry s prívlastkom Horizon, bližšie ako štúdio Turn 10 vyvíjajúce nový diel Forza Motorsport.

Ako sa situácia vyvinie budeme naďalej sledovať, pre fanúšikov pretekania na štyroch kolesách to každopádne vyzerá na veľmi sľubné obdobie.

Ján Berzéty