Skutoční Pinkertonovci chcú súdiť Rockstar kvôli Red Dead Redemption 2

Ďalší príklad toho, ako chcú ľudia vytrieskať peniaze z úspešnej značky. Tentokrát je obeťou Red Dead Redemption 2.

Ďalší deň a ďalší súdny prípad z kategórie “zarobil si a teraz ťa ošklbem.” Neviem ako ináč by som zhrnul to, o čom sa v nasledujúcich riadkoch dočítate.

Ak ste hrali Red Dead Redemption 2, určite ste sa počas príbehu zopárkrát stretli s agentmi Andrew Miltonom a Edgarom Rossom. O nich sa v hre hovorí ako o ‘Pinkerton agents’, respektíve ‘Pinkertons’. A práve v tom má byť skryté jadro celého problému. Totižto, skutočná detektívna a bezpečnostná agentúra Pinkerton sa chce súdiť s Rockstar za neoprávnené použitie ich mena.

Ešte v Decembri mali Rockstaru poslať list, ktorým žiadali okamžité zastavenie tejto “nelegálnej aktivity”. Taktiež požadovali vyplatiť licenčné poplatky, respektíve paušálnu sumu, ktorá by sa dohodla mimosúdne. Nato však Take-Two (majiteľ Rockstaru) reagoval proti-žalobou, v ktorej tvrdí že použitie tejto značky je spravodlivé a plne legálne. Take-Two tiež v žalobe konštatuje, že označenie ‘Pirkentons’ bolo v priebehu rokov v ostatných médiach opakovane používané. Navyše dodávajú, že Red Dead Redemption 2 autenticky zobrazuje 19. storočie v Amerike a preto v hre nájdeme mnoho ďalších odkazov.

V podstate to vyzerá na tradičnú schému, ktorá sa v Amerike celkom tradične uplatňuje. Red Dead Redemption 2 sa teší skvelým predajom a tým pádom aj ziskom. A tak si skutočná agentúra Pinkerton povedala, že sa pokúsi z týchto peňazí niečo získať. A tak máme na svete žalobu. Každopádne, niečo podobné sa momentálne deje aj Fortnitu, ktorý taktiež dopláca na svoju prílišnú popularitu.Fortnite má na krku ďalšiu žalobu, od mamy decka, ktoré vymyslelo tanec

Marek Jaroš

Mám 21 rokov a na CentrumHer.eu to s Lukášom ťahám už takmer 6 rokov. A ak práve nehrám najnovšie pecky, tak ma nájdete na MatFyze kde študujem, alebo s mojou priateľkou Saši 🙂
Marek Jaroš

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site