Playstation 4 console

Playstation 4 atakuje hranicu 110 miliónov predaných konzol

4 februára, 2020 Marek Jaroš

Sony sa pochválilo predajmi Playstation 4. A je z nich cítiť, že sa blíži koniec tejto generácie.

Sony môže byť s 8. generáciou konzol veľmi spokojné. Hoci sa život Playstation 4 pomaly, ale isto blíži k svojmu koncu, stále sa predáva veľmi dobre. Avšak, už aj z predajov je cítiť, že sa blíži next-gen.

Za posledné tri mesiace minulého roka spoločnosť do obchodov dodala 6.1 milióna kusov PS4. To je pokles o štvrtinu, nakoľko za rovnaké obdobie v roku 2018 spoločnosť dodala 8.1 milióna konzol. Avšak, aj vďaka vianočnej sezóne sa počet predaných konzol prehupol cez hranicu 108.9 milióna kusov. Na to, že to mala byť posledná generácia, ktorá už pri vydaní mala viac než priemerný hardware, je to skvelé číslo.

Sony spustilo oficiálnu stránku pre Playstation 5!

Skvelo pre Sony sa predáva aj služba PS Plus. Ku koncu minulého roka mala 38.8 milióna platiacich členov. Spolu s Playstation Now tak tieto dve služby vygenerovali 3.2 miliardy dolárov. To je viac ako štvrtina celého obratu Playstation Network. Ten činil 12.48 miliardy dolárov. Zbytok tvorí predaj digitálneho obsahu, ako sú hry, DLC balíky, mikrotransakcie, …

Celkový počet predaných hier na Playstation 4 sa dostal cez hranicu 1.18 miliardy. To v priemere činí skoro 11 hier na konzolu.

EXKLUZÍVNE: Cena PlayStation 5, dátum vydania, zoznam hier na PS5

Marek Jaroš