Playstation 4 console

Playstation 4 je už druhou najlepšie predávanou konzolou všetkých čias

30 októbra, 2019 Marek Jaroš

Prvé tri miesta v rebríčku patria Playstation konzolám.

Sony sa v aktuálnej finančnej správe za štvrťrok, ktorý končil 30. Októbra, pochválila predajmi Playstation 4. Tie sa od vydania v Novembri 2013 prehúpli cez 102.8 milióna predaných kusov.

Za posledný štvrťrok Sony predalo 2.8 milióna kusov. V rovnakom čase pred rokom ich Sony predalo 3.9 milióna. S hodnotou na úrovni 102.8 milióna kusov je Playstation 4 aktuálne druhou najpredávanejšou domácou hernou konzolou na svete. Tou prvou je neohrozene, s viac ako 155 miliónmi kusov, Playstation 2. Na tretej priečke je v rebríčku zase prvá Playstation, ktorá vyšle ešte v roku 1994.

Dá sa očakávať, že predaje PS4 ešte porastú. Blíži sa vianočná sezóna a Sony má stále v talóne niekoľko veľkých hier. Tou najaktuálnejšou je Death Stranding, ktoré vychádza už budúci Piatok. Avšak, veľké predaje sa čakajú aj od The Last of Us: Part 2. To však bolo posunuté až na Máj budúceho roka.

Darí sa aj predplatnej službe PS Plus. Aj tá sa dostala na doterajšie maximum, keď jej počet predplatiteľov sa prehupol cez 36.9 milióna.

Marek Jaroš