PlayStation 5 Design White Top

Playstation 5 prinesie fičúru, o ktorej ste ani nevedeli, že ju chcete

5 novembra, 2020 Marek Jaroš

Táto Playstation 5 fičúra nesie názov Game Presets.

Dnes Sony na svoj oficiálny youtube kanál PlayStation Support prinieslo viacero videí, ktoré vám pomôžu sa rýchlejšie zorientovať na vašej novej konzole. Jedno také video vám predstaví, ako preniesť dáta z PS4 na PS5.

Ďalšie z nich, ktoré nám ukazuje ako nastaviť niektoré veci na PS5 vyzerá byť na prvý pohľad ako úplne normálne inštruktážne video. Avšak video v sebe skrýva zaujímavý detail. Konkrétne záložku s názvom Game Presets.

Vyzerá to tak, že priamo v nastaveniach konzoly si budete môcť vybrať váš základné hráčske nastavenie. Budete si môcť vybrať vašu základnú hernú obtiažnosť, či preferujete grafický alebo výkonnostný mód v jednotlivých tituloch. Ale taktiež aj predvolený jazyk titulkov či audia.

Je to malá drobnosť, no ak ju vývojári budú implementovať do svojich titulov, hráčom môže ušetriť čas a spríjemniť život. A treba pochváliť aj Sony. Vyzerá to tak, že pri návrhu OS konzoly niekto naozaj aj premýšľal, ako spraviť hranie pre hráčov čo najpríjemnejšie. Viac o systéme konzoly sa dočítate v našom staršom článku.

Marek Jaroš