Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

PlayStation 5 Pro verzia vyjde možno už budúci rok

Potrebujeme ju?

Profilový obrázok autora článku - Dominik Slavkovský Dominik Slavkovský
Ako vycistit PS5 rozobratie konzoly PlayStation 5

Playstation 4 nastavilo pre herné generácie nový precedens. Po troch rokoch od jeho vydania prišiel PlayStation okrem SLIM verzie aj s novým výkonejším PRO modelom. Otázkou ostáva, či rovnakú trajektóriu zvolí Sony aj pri Playstation 5.  Avšak najnovšie informácie portálu Insider Gaming naznačujú, že by vylepšená verzia mohla prísť už budúci rok.

Podľa nemenovaných zdrojov blízkych PlayStation sa na vylepšenej verzii konzoly aktívne pracuje. Najprv by sme sa však mali dočkať ešte novej (pravdepodobne menšej) verzie aktuálnej konzoly. Tá by mohla priniesť aj novinku v podobe odnímateľného 4K Blu-Ray prehrávača.

Jeden z patentov, ktoré Sony nedávno zverejnila opisuje spôsob, akým by sa dal vylepšiť v hrách Ray-Tracing, teda reálne vyobrazenie svetelných lúčov a tienov. Tento efekt je dostupný už dnes, avšak kvôli jeho náročnosti je väčšinou na konzolách do veľkej miery osekaný.

Ak sa pozrieme do minulosti, tak môžeme pravdepodobne od PRO verzie čakať najmä lepší grafický čip. To sa v hrách odrazí na lepších detailoch, vyššom rozlíšení alebo plynulejšej hrateľnosti. Otázne však je, či je to vôbec zatiaľ potrebné, nakoľko sme ešte ani naplno nevideli, čo vôbec dokáže základná verzia PlayStation 5.

Teraz sa podľa aktuálnych klebiet hovorí o veľkom PlayStation evente, ktorý by sa mal odohrať ešte pred tohtoročnou E3. Možno už tam uvidíme niečo aj z nového hardwaru.

PlayStation 6 console concept

Nová generácia konzol Xbox a PlayStation 6 prídu najskôr v roku 2028

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry