Playstation 5 vyjde budúcu jeseň, poznáme prvé detaily

Sony Playstation 5

Sony potvrdilo vydania PS5 na budúcu jeseň. A prihodilo prvé informácie o konzole.

Sony dnes stoplo svojim článkom na PS Blogu všetky doterajšie špekulácie. A v podstate potvrdila to, čo už aj tak každý vedel. Playstation 5 vyjde na jeseň 2020Vo všeobecnosti sa očakáva vydania okolo Vianoc. Osobne si myslím, že vyjde v druhej polovici Novembra, presne tak, ako v roku 2013 vyšlo Playstation 4.

Okrem toho sme sa ale dozvedeli aj ďalšiu kopu zaujímavých informácii. Tak napríklad, Playstation 5 bude podporovať ray-tracing už na hardwarovej úrovni. Prvotné špekulácie hovorili len o softwarovej podpore. Mark Cerny, hlavný systémový architekt PS5, hovoril aj o výhode SSD disku, ktorým bude next-gen konzola disponovať.

Vďaka nemu by sme teoreticky mali byť schopní inštalovať len jednotlivé časti hry. A hoci to pri niektorých hrách vieme robiť aj teraz, na PS5 by sme sa mali dočkať hlbšieho zapracovania. Dokonca by sme mali vedieť mazať len jednotlivé herné módy. Chcete si nechať nainštalovanú FIFU, no chcete hrať len offline? Žiaden problém, zmažete len online módy.

Vďaka rýchlemu SSD disku by sme sa mali dočkať funkcii, ktoré na terajšej generácii konzol nie sú možné. Chcete vedieť, aká odmena vás čaká na konci nasledujúcej singleplayer misií v hre? Žiaden problém, PS5 vám to nájde v súboroch hry. Nebudete musieť ani len zapnúť hru.

Vynovený Dualshock

Veľkých zmien sa ale dočká aj nový Dualshock. Dualskock 5 sa dočká haptickej odozvy. Sony to opisuje tak, že náraz do steny v racingovke bude mať úplne inú haptickú odozvu, ako šmýkačka vo FIFE. Dokonca budete môcť vďaka odozve cítiť aj rozdiely v jednotlivých textúrach.

Ďalšiu funkciu nového gamepadu Sony nazýva Adaptívne trigger buttony. Týkať sa to bude tlačidiel L2/LR2. Ponovom vývojári budú môcť nastaviť týmto tlačidlám odpor. Vďaka tomu vám autori budú môcť lepšie nasimulovať jednotlivé akcie v hre. Naťahovanie luku, pridávanie plynu na aute,… Toto všetko bude mať iný odpor.

Vďaka týmto novým funkciám vám chce dať Sony nový nástroj, ako sa ešte viac ponoriť do hry. Rôzne akcie budú mať rozličnú odozvu a vy by ste si vďaka tomu mali next-gen hry užiť ešte viac.

Podľa všetkého Sony na Február budúceho roka chystá oficiálny media event, kde by nám mali Playstation 5 odhaliť v plnej kráse.

PlayStation 5 dizajn devkitu bol prerobený do 3D, takto to vyzerá

Marek Jaroš

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site