Hideo Kojima Xbox

PlayStation fanboys útočia na Kojimu že prešiel k Xboxu

14 júna, 2022 Lukáš Kanik

Ten reagoval, že jeho vzťah so Sony sa nemení.

Internety, špeciálne PlayStation fanboys sa tvária, ako keby štúdio Kojima Productions patrilo Sony a Kodžima musí robiť hry len pre PlayStation. Áno, Death Stranding bola pôvodne PlayStation 4 exkluzivita, no PC verziu vydalo štúdio 505 Games.

Hideo Kojima na konferencii Xboxu oficiálne oznámil spoluprácu s Xbox Game Studios na jeho novej hre. Chce v nej využiť infraštruktúru cloudu, ktorú má len Microsoft (Azure) a vraj to bude niečo revolučné, čo hráči ešte nevideli.

To však ale neznamená, že nová hra od Kojima Productions bude Xbox exkluzivita, ani že bude zdarma v Game Passe.

PlayStation fanboys mu nič nedarovali a okamžite spustili vlnu kritiky, že ďalšiu hru neoznámil na PlayStation, ale prešiel na stranu Xboxu. Štúdio Kojima Productions na to reagovalo v Tweete:

„Po oznámení nášho partnerstva s Microsoftom s použitím cloudovej technológie, veľa ľudí sa nás pýtalo o vzťahu so Sony Interactive Entertainment. Chceme vás uistiť, že naše máme stále dobré partnerstvo aj s PlayStationom.“

Na druhej strane, fanúšikov PlayStationu tento ťah vystrašil asi pre to, že v hernom priemysle len ojedinele nejaké štúdio vyvíja najskôr exkluzívne na jednu konzolu a potom na druhú.

Microsoft konečne oficiálne ohlásil partnerstvo s Kojimom

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.