Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

PlayStation Bungie Logos

PlayStation kupuje štúdio Bungie!

Sony konečne odpovedá na akvizície Microsoftu.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Japonská spoločnosť Sony so svojou dívíziou PlayStation dnes oznámila, že prevezme štúdio Bungie. Ide o štúdio, ktoré PlayStationu konečne zaručí aspoň jednu live-service značku, ktorá im doteraz v portfóliu chýbala. Je ňou Destiny.

Sony oznámilo, že Bungie ostane nezávislou organizáciou s vlastnými štruktúrami a bude pokračovať vo vývoji hier aj na ostatné platformy. To znamená, že nie len existujúce hry budú stále aj na Xboxe a PC. Podľa vyjadrenia Jima Ryana, riaditeľa Sony Interactive Entertainment, aj budúce hry Bungie budú multiplatformové.

Bungie bude nezávislé štúdio s kreatívnou slobodou. Ekonomicky však budú všetky zisky a výdavky spojené už so SIE. Cena, ktorú Sony zaplatí za štúdio, je 3,6 miliardy dolárov.

Sony aj takýmto menším krokom odpovedá na gigantický krok Microsoftu, ktorý pred pár dňami oznámil, že kupuje spoločnosť Activision Blizzard so všetkými značkami.

Bungie má vyše 800 zamestnancov a ich poslednou hrou bolo Destiny 2, vydané v roku 2017. Tento rok plánujú vydať nový príbehový datadisk The Witch Queen.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články