Playzone Challenge očima (ne)hráče a redaktora

Je to už více než týden co skončíla největší moderní lanka v Čr, Playzone Challenge

Je mi ctí, že jsem mohl být během 21. až 23. června učástníkem největší české Lan akce za posledních 14 let, Playzone Challenge. Jednalo se o první ročník této akce a jeho cíl byl jasný, vrátit offline hraní zpět na vrchol. A nutno říct, že se cíl vydařil, protože se celé akce zúčastnilo 533 hráčů včetně mě. Přímo na místě, tedy v hale G2 Brněnského výstaviště probíhalo jak volné hrání, tak i řada profesionálních turnajů. Konkrétně turnaje v Counter-Strike: Global Offensive (27 týmů), PlayerUnknown’s Battlegrounds (32 týmů), Fortnite (25 týmů), League of Legends (8 týmů), HearthStone (80 hráčů), Rainbow Six: Siege (11 týmů) a StarCraft II (23 hráčů). Původně garantovaná částka 240 500 Kč se nakonec díky komunitní podpoře navýšila o dalších 34 000 Kč a PZ Challenge se tak stala jednou z největších esportových událostí vůbec. Hlavní turnaje v CS:GO, PUBG a Hearthstone navíc byly zařazeny do kategorie A kvalifikačního cyklu pro MČR v počítačových a mobilních hrách a nejúspěšnější týmy či hráči tak výrazně nakročili k postupu na nejdůležitější esportovou událost česko-slovenské scény.

Jakožto nováček na poli Starcraftu 2 jsem se zúčastnil turnaje právě v této legendární RTS a potkal se tak s absolutní českou i slovenskou špičkou a dostal řádně nařezáno, ale zároveň si udělal i spoustu nových přátel. Ostatních turnajů jsem si příliš nevšímal, ale podle informací se vítězem v CS: GO stal tým Trus.Universe, PUBG Inside Games, Hearthstone Pardub, Inside Games Black ve Fortnite, Moops v Rainbow 6, Fenixs Fence v LoLku a Pavel “Nolimit” Kubu potom ovládl pódium ve Starcraftu 2, když zvládl otočit již prohranou hru z 0:3 na 4:3. Na druhém a tedy smolném místě se umístil slovenský hráč Hopt a bronzovou medaili získala legenda Václav “Lancel” Hejný. Pro diváky byly nachystané Xboxy s různými hrami, virtuální realita, závodní simulátor, herní zóna a doprovodný program se streamerkami Viktorkou a Katerinousuki. Majitel Playzone řekl k akci toto „Věřím, že se nám podařilo založit pevné základy nového eventu, který bude každým rokem růst a těšit se oblibě hráčů. Na LANkách esport vznikl a myslíme si, že je to skvělá příležitost pro hráče, jak se potkat se svými kamarády a všemi, kteří tomuto fenoménu propadli,“. 

Za mě, jakožto herního nadšence v tuto chvíli naprosto propadlému Starcraftu, se jednalo o naprosto jedinečnou akci, kterou jsem si i přes svůj časový handicap naprosto užil a potkal spoustu přátel, spoluhráčů, učitelů a hlavně nadšených lidí a hráčů. Díky Playzone za tuto akci a největší dík patří Karin Dietiové nejen za zaslané materiály, ale hlavně za usilí, které vynaložila pro to, aby se Starcraft na akci objevil.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site