Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Počet predplatiteľov PC Game Pass narástol medziročne o 159%

A vieme, koľko ľudí si zahralo cez cloud.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
PC-Game-Pass-2022

Microsoft sa vo svojej štvrťročnej správe nezabudol pochváliť výkonom svojej predplatnej služby Game Pass. Darí sa jej totiž rásť aj naďalej, hoci na začiatku roka to vyzeralo, že stagnuje.

Opak je však pravdou. Šéf Microsoftu, Satya Nadella, včera oznámil niekoľko skutočne pôsobivých detailov o výkone divízie Xbox.

Do 30. Septembra 2022 za tento rok narástol počet predplatiteľov PC Game Pass o neuveriteľných 159%, takže 1,5 násobok toho, čo minulý rok.

Cez Xbox Cloud Gaming si zahralo už viac ako 20 miliónov ľudí. K tomuto číslu Microsoftu pomohla jediná hra, ktorú si v cloude zahráte aj bez predplatného - Fortnite. A tiež to, že cloudové hranie Xbox teraz nájdete už aj v televízoroch Samsung, či na handheldoch.

Xbox Series S sa predáva ako teplé rožky

Satya Nadella vyzdvihol aj pôsobivý výkon konzoly Xbox Series S. Tá láka najmä nových hráčov, ktorí vstupujú do ekosystému Xbox vôbec prvý krát. Zhruba polovica nových majiteľov Series S sú práve títo ľudia. Mnohí z nich majú doma aj PlayStation, či Nintendo Switch.

Konzola Series S pritom stojí len niečo cez 200€ a spolu s predplatným Game Pass ponúka najvyššiu hodnotu. A hlavne, kúpite ju v obchodoch.

Aj vďaka silným predajom Xbox Series S, Microsoft zaostáva za PlayStationom už len o jeden milión kusov. za rok 2022 totiž PlayStation 5 predal 7,46 milióna kusov, Xbox predal 6,24 milióna kusov.

O tom, ktorá konzola vyhrá v počte predaných kusov do konca roka, rozhodne marketingová kampaň ale aj to, či sa Sony podarí na pulty obchodov dostať nové kusy PS5 v predvianočnej sezóne.

Ešte taký malý detail - Xbox zarobil za posledné tri mesiace Microsoftu viac, ako za rovnaké tri mesiace v celej 20-ročnej histórii.

Xbox Series S

Aký je vlastne rozdiel medzi Xbox Series S a Xbox Series X?

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Xbox zvyšuje ceny hier v roku 2023 na 80 eur

Xbox zvyšuje ceny hier v roku 2023 na 80 eur

Pridáva sa k ostatným veľkým vydavateľom.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Microsoft naplánoval svoj Xbox Games Showcase

Microsoft naplánoval svoj Xbox Games Showcase

Microsoft odhalí svoje karty už klasicky, v polovici Júna.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Developer_Direct od Xbox a Bethesda živě v češtině

Developer_Direct od Xbox a Bethesda živě v češtině

Již 25.1.2023.

Titulný obrázok pre článok s nadpisom Toto sú nové Xbox Game Pass hry na koniec Januára/Ledna

Toto sú nové Xbox Game Pass hry na koniec Januára/Ledna

Do služby Game Pass pribudne deväť hier.