CentrumHer.eu Podcast

Epizódy

CH Podcast #34 - God of War, Zázrak menom Insomniac Games, odklad Battlefieldu a dojmy z Deathloop

V 34. epizóde nášho CentrumHer podcastu sme sa pozreli na prvý trailer z God of War: Ragnarok, na (ne)vylepšené GTA V pre next-gen ale aj na zázrak menom Insomniac Games. Toto štúdio za necelý rok na Playstation 5 vydalo tri hry a ďalšie dve ohlásili.

Pár slov sme prehodili aj o Battlefielde 2042, ktorý je odložený o mesiac. Mesiac pri vývoji tak veľkej hry nič nerieši a tak je otázne, načo ho EA vlastne potrebuje. A pozreli sme sa aj na súd medzi Epicom a Apple. Apple vyhral vo všetkých bodoch, až na jeden – ten najpodstatnejší.

A v závere sme sa porozprávali o dvoch novinkách, ktoré v redakcií aktuálne recenzujeme – Life is Strange: True Colors a Deathloop.

Počúvajte na

CH Podcast #33 - PlayStation ide dolu vodou, Obhliadnutie za Gamescomom, Čína obmedzuje hranie hier, Remaster GTA a CH Tričká

CentrumHer podcast sa po letnej prestávke vracia a práve včas! Už 9. Septembra nás čaká Playstation Showcase. Rozoberieme si, čo nás na nej môže čakať. Taktiež sme sa pozreli aj na podivné praktiky Sony, ktorými akurát tak znechucujú svojich zákazníkov.

Obhliadli sme sa aj za GamesComom, ktorý nám priniesol viacero noviniek. Medzi nimi napríklad nový Saints Row či Pokémon hru, ktorú všetci chcú už roky (akurát, že nemajú Pokémon licenciu), DokeV.

Neobišli sme ani prísnu čínsku reguláciu, ktorá obmedzí hranie hier na 3 hodiny do týždňa. A porozprávali sme sa aj o Take Two, ktorého kroky môžu nasvedčovať to, že sa chystá remaster starších GTA titulov.

A v úplnom závere sme sa porozprávali o NHL 22 a spomenuli sme aj našej chystané CH tričká!

Počúvajte na

CH Podcast #32 - EA Play Live, eFootball, Steam Deck, Ubisoft nevie čo s hrami a možné spojenie Netflixu a Sony

V najnovšej epizóde nášho herného podcastu sme rozobrali novinky, ktoré sa nám ukázali na EA Play Live – Battlefield 2042, GRID: Legends a aj remake Dead Space.

Konami po rokoch končí so sériou PES. Namiesto nej predstavilo free-to-play titul eFootball. Pôjde o jednotnú hru naprieč mobilmi, konzolami a PC.

Porozprávali sme sa aj o Steam Decku, ktorý môže zmeniť PC hranie. A nevynechali sme ani Ubisoft, ktorý ohlásil ďalšiu free-to-play hru – Tom Clancy’s XDefiant.

Poslednou témou je vstup Netflixu do videoherného priemyslu. Služba by mala už čoskoro priniesť streamovanie mobilných hier. A od toho je to už len na krok k tým PC/konzolovým. A v tomto smere by si Netflix a Sony mohli navzájom veľmi pomôcť.

Počúvajte na

CH Podcast #31 - Assassin's Creed Infinity, Zlé Sony, Nový Switch OLED, FIFA 22 a Deathloop

V najnovšej, obsahovo bohatej epizóde CentrumHer Podcastu vám Lukáš a Marek predstavili budúcnosť Assassin’s Creed série – platformu/hub Infinity.

Taktiež neobišli ani Sony, ktorej kroky v poslednej dobe nie sú zrovna najlepšie. Najprv prišla dosť ostrá kritika zo strany indie vývojárov, aby následne schytali kritiku aj od samotných hráčov za nelogickú a predraženú cenovú politiku pri svojich hrách.

Spomenuli sme aj nové Nintendo Switch OLED, ktoré síce mnohých sklame, no aj tak sa bude predávať ako teplé rožky.

Samotný Hideo Kojima nám vysvetlil, prečo sa mu nepáči názov Death Stranding Director’s Cut a predstavili sme vám novú FIFA 22 s technológiou Hypermotion.

A nakoniec sme si predstavili Deathloop, chystanú Microsoft exkluzivitu pre Playstation 5.

Počúvajte na

CH Podcast #30 - E3 2021, konferencie, oznámenia, dojmy z hier

Pre jubilejnú 30. epizódu nášho CentrumHer herného podcastu sme si lepšiu tému vybrať ani len nemohli. Konala sa totižto E3. Marek s Lukášom sa tak bližšie pozreli na Summer Game Fest, Ubisoft a Square Enix konferenciu.

Na záver si nechali Microsoft, ktorý okrem spoločných hier s Bethesdou ohlásil aj svoje budúce plány pre platformu Xbox. A vyzerá to tak, že vsadil všetko na Xbox Game Pass a streamovanie hier z cloudu.

Počúvajte na

CH Podcast #29 - Predstavenie Dying Light 2, Horizon Forbidden West a Far Cry 6

Dnešná epizóda CentrumHer Podcastu sa zameravia na hry, ktoré nám boli predvedené vo Štvrtok 27., repsektíve Piatok 28. Mája. Postupne sa nám tak ukázali Dying Light 2, Horizon Forbidden West aj Far Cry 6.

V podcaste sa teda dozviete, prečo je podľa Lukáša a Mareka Dying Light 2 ašpirantom na hru roka. Rovnako sa tak dozviete, prečo sme už Far Cry 6 niekde videli.

Obísť sme nemohli ani GTA V, ktoré sa teší rekordným predajom a spoznalo dátum vydania na Playstation 5 a Xbox Series S|X. A taktiež Uncharted 4, ktorý by mal vyjsť na PC.

Počúvajte na

CH Podcast #28 - Dojmy z Returnal, Zrušený Days Gone 2, Stratégia Sony a koniec chystanej MMO LotR hry

V najnovšom dieli CentrumHer podcastu Lukáš porozprával svoje prvé dojmy z chystanej Playstation 5 exkluzivity Returnal.

Prebrali sme aj zrušený Days Gone 2 a okomentovali ostré vyjadrenia vedúceho vývoja hry Days Gone, Johna Garvina. Ten zároveň tvrdí, že Metacritic hodnotenie je pre Sony všetko. Aj preto firma leje peniaze do veľkých AAA exkluzivít a bojí sa riskovať s menšími, no inovatívnejšími hrami.

A nakoniec správa, ktorá nikoho neprekvapí. Amazon zrušil ďalšiu hru, tentokrát chystané MMO Lord of the Rings.

Počúvajte na

CH Podcast #27 - Dying Light 2, Nové Life is Strange: True Colors, Hry zdarma v Play at Home, Microsoft a RIP Anthem

Nová epizóda herného podcastu od CentrumHer prináša aktuality zo sveta hry Dying Light 2, ale taktiež aj bližšie predstavuje novinku Life is Strange: True Colors.

Rovnako sme prebrali geniálnu taktiku Sony pri kampani Play at Home. Tiež sme sa pozreli na uzavretý obchod medzi Microsoftom a Bethesdou. Konečne vieme, ako redmondský gigant naloží so značkami ako Fallout či DOOM.

A nemohli sme obísť ani už dnes mŕtvu hru Anthem či rekordný záujem o dokončenie príbehu v hre Ghost of Tsushima.

Počúvajte na

CH Podcast #26 - Destruction AllStars, Amazon a Google nevedia robiť hry, Tipy na zaujímavé indie tituly

V najnovšej epizóde CentrumHer herného podcastu sa Marek s Lukášom rozprávali o dojmoch z novej Playstation 5 exkluzivity, Destruction AllStars.

Rozprávali sa aj o Amazone a Googli. Obe firmy majú takmer neobmedzený rozpočet no aj tak sa im nedarí vytvoriť dobrú hru. Čo za tým môže byť?

Pozreli sa aj na novo-ohlásený titul The Day Before, ktorý vyzerá až príliš dobre. A taktiež sa podelili o svoje tipy na nádejne vyzerajúce indie hry, ktoré si zahrali počas Steam Games Festival.

A nakoniec dodali svoj názor, prečo je podľa nich The Last of Us Part 2 právom najoceňovanejšia hra všetkých čias.

Počúvajte na

CH Podcast #25 - Odklady hier, Resident Evil 8, Ubisoft robí Star Wars hru a čo nové v Sony?

Herný podcast od CentrumHer prináša novú, obsahovo nabitú epizódu!

Pozreli sme sa na odklady veľkých hier, ale aj na prezentáciu Resident Evil Village! Taktiež sme sa porozprávali o tom, prečo bude Resident Evil Re:Verse prúserom.

Zhrnuli sme všetko, čo vieme o novej Star Wars a Indiana Jones hre. Obísť sme nemohli ani Cyberpunk 2077, okolo ktorého je opäť rušno.

A zakončili sme to novinkami zo stajne Sony.

Počúvajte na

CH Podcast #24 - Prešli sme Cyberpunk 2077, Squadron 42 opäť odložený, Vyhodnotenie Hier roka na CentrumHer

Počas Vianoc sme mali dosť času na to, aby sme v pokoji prešli Cyberpunk 2077. V prvej časti nášho herného podcastu sa tak dozviete naše dojmy, čo nám vadilo, čo nás potešilo a aj to, prečo dal Lukáš hre hodnotenie 9/10. A tiež sme sa porozprávali o informáciach, ktoré sa o hre na prelome rokov dostali na verejnosť.

Spomenuli sme aj Squadron 42, ktorý bol opäť odložený. Tentokrát na neurčito, pričom hra mala vyjsť už v roku 2016. Ak by ste nevedeli, Squadron 42 je príbehová kampaň hry Star Citizen.

A na záver sme si vyhodnotili našu internú tipovačku ešte z The Game Awards a tiež aj hlasovanie vás, našich fanúšikov v našej ankete o hru roka.

Počúvajte na

CH Podcast #23 - Prúser menom Cyberbug 2077, Pozitívne správy o Halo Infinite, Spustili sme hlasovanie o GOTY 2020

Na najnovšiu hru od poľského štúdia CD Projekt RED sa valí jedna kritika za druhou. Vedenie firmy od vydania Cyberpunk 2077 (alebo posmešne Cyberbug), robí jedno zlé rozhodnutie za druhým. A došlo to až do takého momentu, že Sony hru stiahlo z PS Store. Krok, ktorý v moderných dejinách AAA hier nemá obdobu.

Ako by sa mali robiť odklady hier ukázalo Poliakom Halo Infinite. Vývojári zverejnili rozsiahli blog, kde presne popisujú, čo a hlavne prečo na hre menia.

A taktiež sme sa našom webe spustili hlasovanie o Hru roka 2020. Určite si nájdite 2 minúty vášho času a zahlasujte! Viac na www.centrumher.eu/goty2020/.

Počúvajte na

CH Podcast #22 - Prvé dojmy z Playstation 5 a Astro's Playroom, Recenzie Cyberpunk 2077 vychádzajú

V našom najnovšom CH Hernom Podcaste sme vám priniesli naše prvé dojmy z konzoly Playstation 5. Marek ju už má doma a tak nám povedal, čo ho prekvapilo, ako sa mu drží ovládač DualSense či čo hovorí na hru Astro’s Playroom.

Tak isto sme diskutovali o tom, či majú konzoly ako “lacné herné zariadenie” stále zmysel, keďže sa nájdu ľudia, ktorí sú za ňu ochotní platiť aj 1000+ eur.

A rozobrali sme aj prvé recenzie na dlhoočakávanú hru Cyberpunk 2077.

Počúvajte na

CH Podcast #21 - Miles Morales, Cyberpunk 2077, Nominácie na The Game Awards a nový James Bond

V najnovšej časti nášho CH herného podcastu sme sa porozprávali o dojmoch z hry Spider-Man: Miles Morales. Neobišli sme ani problémy Cyberpunk 2077, kde sa niektorí hráči dostali ku kópiám s hrou.

Absolútne dopodrobna sme rozobrali nominácie na ocenenia The Game Awards 2020. Odovzdávanie sa uskutoční už 10. 12. a absolútnym favoritom je The Last of Us Part 2.

A na záver sme si povedali pár slov o o tom, prečo spojenie IO Interactive a značky James Bond dáva perfektný zmysel.

Počúvajte na

CH Podcast #20 - Assassin's Creed Valhalla, Recenzie Xbox Series X a Playstation 5, Nový Mass Effect

Herný podcast webu CentrumHer.eu je to opäť s novou časťou! Tentokrát sme sa na úvod porozprávali o novom Assassin’s Creed Valhalla. Lukáš nám zhrnul všetko, čo sa mu páčilo, ale aj to, čo mu na hre nesadlo. Plnú recenziu nájdete, ako inak, u nás na webe.

Tak isto sme sa uplynulý víkend pozreli na recenzie next-gen konzol Xbox Series X a Playstation 5. V krátkosti sme sa vám pokúsili zhrnúť všetko, čo sa recenzentom páčilo a čo nie.

A na záver sme spomenuli viacero krátkych noviniek. Medzi nimi aj nové informácie o hre Outriders, či potvrdenie novej časti série Mass Effect!

Počúvajte na

CH Podcast #19 - Watch Dogs Legion prvé dojmy, NBA 2K a reklamy, Bethesda hry len na Xboxe, PS5 predobjednávka a Fake profil v súťaži

Opäť vychádza klasický dieľ CentrumHer herného podcastu a znova je nabitý zaujímavými témami.

Lukáš už recenzuje Watch Dogs Legion a podelil sa s nami o jeho prvé dojmy. Nevynechali sme ani kontroverzné NBA 2K21 a neskipnuteľné reklamy počas loadingu.

Zaujalo nás aj vyjadrenie Phila Spencera, ktorý dosť priamo naznačil, že Bethesda hry na Playstation 5 neuvidíme. A neobišli sme ani problematické predobjednávky PS5 na Slovensku, či malú kuriozitu z našich pravidelných súťaží.

Počúvajte na

CH Podcast #Špeciál - Peter Adamondy, šéf slovenského štúdia Triple Hill o vývoji hier

V najnovšej časti nášho CH Herného Podcastu sme privítali šéfa košického študia Triple Hill, Peter Adamondy nám porozprával zaujímavosti o ich chystanej hre Die by the Blade či o ich aktuálne prebiehajúcej Kickstarter kampani. Taktiež sme hovorili o pozadí vývoja hier ako takých. Prezradil nám aj to, aké je to byť full time vývojárom hier na Slovensku.

A na konci nám poskytol svoj názor na architektúru Playstation 5.

Kickstarter kampaň hry Die by the Blade – www.kickstarter.com/projects/grindstone/die-by-the-blade.

Počúvajte na

CH Podcast #17 - Crunch v CD Projekt RED, Skvelý prístup MS k Xboxu, Hrozný prístup Sony k Spider-Manovi a dojmy z Genshin Impact

CH herný podcast prichádza s novou epizódou! Na začiatok sme sa mierne zasmiali na úkor Marvel’s Avengers, no vykresali sme aj iskierku nádeje pre hru. Hlavne sme sa však venovali crunchu v CD Projekt RED. Tam vývojári naháňajú čas pár týždňov pred vydaním.

Ďalej sme sa pozreli na zahraničné dojmy z Xbox Series X a Playstation 5. A taktiež sme sme pokrútili hlavou nad rozdielnou stratégiou oboch firiem.

Hlavou sme krútili aj pri Spider-Man Remastered. Zdá sa, že ohľadom tejto hry spravili Sony azda všetko zle.

A nakoniec nám Lukáš porozprával zaujímavosti o Genshin Impact, ktoré sa nezmestili do recenzie.

A neobišli sme ani čerstvú novinku, ktorou je ohlásenie remasteru NFS Hot Pursuit.

Počúvajte na

CH Podcast #16 - Microsoft kupuje Bethesdu, Sony odhalilo cenu Playstation 5, Plánované vydania hier na koniec Septembra

Najnovšiu epizódu nášho Herného Podcastu sme nemohli začať inak, ako šokujúcou správou. Microsoft za 7.5 miliardy dolárov kúpil Bethesdu. Do jeho portfólia tak patria značky ako Fallout, Doom, The Elder Scrolls či Starfield.

Sony len pred pár dňami konečne odhalilo cenu a dátum vydania pre Playstation 5. Porozprávali sme sa o tom, či je cena konzoly fér, ale aj o mierne klamlivej komunikácií ohľadom hier. A spomenuli sme aj neférové prakticky CZSK obchodov pri predobjednávkach.

A na záver sme spomenuli najnovšie hry, ktoré počas najbližších dvoch týždňov vychádzajú a nemali by ste si ich nechať újsť!

Počúvajte na

CH Podcast #15 - Xbox Series S | X, Ubisoft Forward, Najnovšie recenzie, Nvidia GTX a cena Playstation 5

Po krátkej prestávke sme späť! Venovali sme sa najväčšej správe tohto týždňa, kedy Microsoft konečne odhalil cenu a dátum vydania jeho dvoch next-gen konzol. Slabšej, dostupnejšej Xbox Series S a hardcore konzoly v podobe Xbox Series X.

Nevynechali sme ani Ubisoft Forward, na ktorom tento francúzsky vydavateľ predstavil viacero noviniek. Tie vyjdu v nasledujúcom polroku.

Povenovali sme sa aj recenziám, ktoré v poslednej dobe vyšli na našom webe. Konkrétnejšie sme si rozobrali Tell Me Why a Marvel’s Avengers.

Spomenúť sme museli aj Nvidiu a ich parádne GTX 30-series grafické karty. Tie sú v pomere cena/výkon skvelé. Avšak, koncom Októbra svoj “next-gen” ukáže aj AMD.

A taktiež sme sa rozprávali aj o cene Playstation 5, ktorá mala uniknúť španielskému obchodu.

Počúvajte na

CH Podcast #14 - Epic vs Apple a Google, Odklad Halo Infinite, Dojmy z Marvel's Avengers

Dominantnou témou tohto dielu nášho herného podcastu je súboj Epicu proti dvom technologickým gigantom – Apple a Google. Dozviete sa, čo sa stalo a v akom stave je aktuálne tento spor.

Druhou témou je odvážne rozhodnutie Microsoftu. Ten odložil svoju jedinú exkluzivitu pre Xbox Series X až na budúci rok. Na launch ich tak konzola bude mať 0.

A porozprávali sme sa aj o dojmoch z bety Marvel’s Avengers. Na prvý pohľad je to ambiciózna hra, no zlyháva v takmer každom aspekte.

Počúvajte na

CH Podcast #13 - Game Pass na mobiloch, rekord GTA V, úspech Fall Guys, State of Play, Horizon Zero Dawn na PC a návrat Dr. DisRespecta

Najnovšia epizóda nášho herného podcastu patrí medzi tie obsahovo najbohatšie.

Pozreli sme sa na Xbox Game Pass, ktorý prichádza na mobily. Nevynechali sme ani GTA V, ktoré zažilo najlepší štvrťrok od vydania hry. Spokojné môže byť aj Devolver Digital, ich Fall Guys je predajným hitom. Podrobnejšie sme rozobrali nedávny stream State of Play, ale aj mizerný stav PC portu Horizon Zero Dawn. A na záver sme neobišli ani Dr. DisRespecta, ktorý sa vrátil vo veľkom štýle.

Počúvajte na

CH Podcast #12 - EA poškuľuje po Warner Bros, Špekulácie ohľadom Playstation a Xbox, Tragédia menom Star Citizen

V najnovšej časti nášho pravidelného herného podcastu sme sa venovali informáciam, ktoré tvrdia, že EA chce za 4 miliardy kúpiť Warner Bros Gaming.

Neobišli sme ani najnovšie špekulácie ohľadom chystaných hier pre Playstation 5 a Xbox Series X.

A na záver sme sa porozprávali o tragédií s menom Star Citizen. Vývojári zas a znova nedodržali sľuby. A tak si čas krátia tým, že vytvárajú roadmapu pre vývoj roadmapy.

Počúvajte na

CH Podcast #11 - Dojmy z Xbox Games Showcase, Gameplay Mafia Remake a predaje Ghost of Tsushima

V dnešnom hernom podcaste sa Marek s Lukášom porozprávali o svojich dojmoch z nedávneho Xbox Games Showcase live-streamu.

Rovnako rozobrali aj najnovší gameplay z remaku legendárnej Mafie.

A neobišli ani Ghost of Tsushima, ktorý je najpredávanejšou novou IP od Sony vôbec.

Počúvajte na

CH Podcast #10 - Metacritic mení systém, Microsoft Flight Simulator, Zmeny v sérií PES, Plánované vydania hier a novinky na webe

V našom jubilejnom 10. hernom podcaste sme rozobrali zmeny Metacriticu pri užívateľských hodnoteniach.

Pozastavili sme sa nad veľkosťou hier a špeciálne nad Microsoft Flight Simulatorom, ktorý na PC vyjde na 10 diskoch.

Taktiež sme rozobrali veľké zmeny v sérií PES či predstavili hry, ktoré v najbližšom období vychádzajú. A nevynechali sme ani plány s našim webom na najbližšie obdobie.

Počúvajte na

CH Podcast #9 - Ubisoft Forward, Dojmy z Ghost of Tsushima a F1 2020, Návrat Ninju, Plány Microsoftu na Xbox Games Showcase

Ubisoft Forward prezentácia je za nami a tak sme si zhrnuli to, čo sme videli. Hviezdami večera bol nový Watch Dogs a AC: Valhalla.

Pár slov sme povedali aj ku Ghost of Tsushima a F1 2020. Plné recenzie môžete čakať už tento týždeň.

Neobišli sme ani novinky od Ninju a povenovali sme sa aj plánom Microsoftu na svoju Xbox Games Showcase, ktorá sa uskutoční už 23. Júla.

Počúvajte na

CH Podcast #8 - Sú hry príliš lacné? Gameplay zo Cyberpunk 2077 a Marvel's Avengers, ponuka hier na Júl

Tento týždeň priniesol pre náš herný podcast viacero zaujímavých tém. V hernom priemysle sa roztrhlo vrece s obvineniami zo zneužívania a nevyhli sa ani známym vývojárom.

Rovnako zaujalo aj vyhlásenie Shawna Laydena, ktorý tvrdí, že hry sú príliš lacné.

A neobišli sme ani najnovšie ukážky zo Cyberpunk 2077 a Marvel’s Avengers.

A predstavili sme vám ponuku hier, na ktoré sa môžeme v Júli tešiť.

Počúvajte na

CH Podcast #7 - EA Play a Star Wars: Squadrons, Review bombing TLoU2 a This War of Mine ako povinné čítanie na školách

V našom najnovšom CentrumHer podcaste sme sa porozprávali o chystaných novinkách z dielne EA.

Taktiež sme sa pozreli na The Last of Us Part 2, ktoré pár dni po vydaní čelí obrovskému množstvu (nezaslúžených) negatívnych recenzií.

Neobišli sme ani This War of Mine, ktoré bude od budúceho školského roka v Poľsku zaradené medzi povinnú literatúru.

Počúvajte na

CH Podcast #6 - Odhalenie Playstation 5, súťaž o The Last of Us Part 2

Dohrali sme The Last of Us: Part II a v podcaste sme sa podelili o dojmy, zareagovali sme aj na odhalenie PlayStation 5 a hier na PS5.

Dozviete sa, v akej pozícii je Xbox a nechýba súťaž o hru The Last of Us: Part II na PlayStation 4.

Počúvajte na

CH Podcast #5 - Nové termíny herných eventov, Odporný port The Outer Worlds na Switch, Budúcnosť PS exkluzivít na PC

V najnovšej časti CentrumHer herného podcastu vám prinášame update ohľadom chystaných herných eventov. Tie boli pre prebiehajúce protesty Black Lives Matter preložené.

Spoločne s Lukášom sme sa pozreli na odporne vyzerajúci port hry The Outer Worlds na Nintendo Switch a položili si otázku, či majú takéto porty vlastne zmysel.

A pri množiacich sa únikoch, ktoré potvrdzujú Bloodborne na PC, sme sa porozprávali o budúcnosti PS exkluzivít na tejto platforme.

Počúvajte na

CH Podcast #4 - The Last of Us Part 2, Skvelá budúcnosť Epicu, Čarovná formulka Call of Duty, Náhradné eventy za E3, Outriders a Disintegration

V štvrtej časti herného podcastu CentrumHer sme okomentovali najnovší gameplay z The Last of Us Part 2.

Rozobrali sme geniálnu taktiku Epic Games, rovnako skvele sa zachovalo aj Activision, ktoré chytro rebootovalo svoje dve najväčšie série – Modern Warfare a Black Ops.

Zrekapitulovali sme si herné eventy, na ktoré sa môžeme tešiť v priebehu Júna a na záver sme sa porozprávali o dvoch nových hrách – Outriders a Disintegration.

Počúvajte na

CH Podcast #3 - Kauza Denuvo anti-cheat, Budúcnosť češtiny v hrách, (Ne)hype The Last of Us Part 2 a zárobky GTA V

V tohto týždňovom Centrumher hernom podcaste sme rozobrali kauzu Doom: Eternal, za ktorou stála anti-cheat ochrana od Denuva.

Po ohlásení českého dabingu pre Mafia Remake sme sa povenovali budúcnosti češtiny v hrách.

Neobišli sme ani (ne)hype The Last of Us Part 2, pri ktorom už zrejme rezignovali aj sami vývojári.

A našou poslednou témou je hra GTA V, ktorá je aj po viac ako šiestich rokoch od vydania pre Take-Two stále zlatou baňou.

Počúvajte na

CH Podcast #2 - Ghost of Tsushima, Mafia Remake a český dabing, Unreal Engine 5, Umierajúci Mixer a Absurdný monetizačný model The Culling

V najnovšej časti CentrumHer podcastu vám prezradíme, čo sa nám nepozdáva na chystanej PS4 exkluzivite Ghost of Tsushima.

Vynechať nemôže ani nedávno ohlásený remake pôvodnej Mafie.

Dotkneme sa next-genu vďaka ohlásenému Unreal Engine 5 a rozoberieme budúcnosť streamovacej platformy Mixer, ktorej sa vôbec nedarí rásť.

A nakoniec sa zasmejeme z finančného modelu The Culling, ktorý je tak absurdný, až je genialny.

Počúvajte na

CH podcast #1 - Novinky na webe Centrumher.eu, Techland a marketing Xboxu

V našom najnovšom podcaste sme rozobrali novinky na webe, problémy pri vývoji Dying Light 2 či nedávno uskutočnený Microsoft Xbox Inside stream.

Rovnako sme rozobrali rozdielny prístup k next-genu zo strany Microsoftu a Sony.

Počúvajte na

Informácie

Podcast o hrách od redakcie magazínu CentrumHer.eu, v ktorom sa Lukáš a Marek (ne)pravidelne rozprávajú o témach, ktoré aktuálne hýbu videoherným priemyslom.

Náš nový herný podcast nájdete okrem Spotify, Apple Podcasts či Google Podcasts aj v aplikáciach Anchor a RadioRepublic.