Podľa analytika by Playstation 5 mala prísť do jedného roka

Playstation 5

Vyzerá to tak, že Playstation 5 je bližšie ako si všetci myslíme.

Už nejaký ten Piatok sa na internete šíria a vedú špekulácie o Playstation 5. Kedy vyjde, koľko bude stáť, aké hry prinesie, … Otázok je mnoho, no zatiaľ na ne nedostávame odpoveď. A tak sa nám, hráčom, rozhodol pomôcť analytik Amir Anvarzadeh zo spoločnosti Asymmetric Advisors Pte.

Ten poukazuje na spomalenie rastu hernej divízie v Sony. To podľa neho poukazuje na minuté prostriedky na štart novej platformy, ktorá by mala prísť už v ďalšom fiškálnom roku. Ja len podotýkam, že fiškálny rok v Sony začína 1. Apríla a končí 31. Marca.

Teoreticky tak už aj poznáme približný dátum, kedy by mohla nová konzola od Sony vyjsť. A to niekedy v rozmedzí dátumov 1. Apríl 2019 až 31. Marec 2020. Avšak, už neraz sa na internete objavili špekulácie o tom, že Sony by chcelo Playstation 5 uviesť do predaja koncom Marca budúceho roka. Natíska sa tak otázka, prečo by si tak veľká firma chcela nechať ujsť vianočnú sezónu.

Každopádne, vďaka posledným špekuláciám si hráči pomaličky začínajú dávať obraz Playstation 5 dokopy. O možných funkciách PS5 sme vás informovali v tomto článku. O chystaných Sony exkluzivitách pre ich next-gen konzolu sme zasa písali tu. No reč padla aj o tak veľmi chcenej spätnej kompatibilite. Na tú si Sony dokonca nechalo patentovať špeciálne riešenie.

PS5 spustí hry z PS4, z PS3, PS2 aj PSX, cez spätnú kompatibilitu

Marek Jaroš

Mám 21 rokov a na CentrumHer.eu to s Lukášom ťahám už takmer 6 rokov. A ak práve nehrám najnovšie pecky, tak ma nájdete na MatFyze kde študujem, alebo s mojou priateľkou Saši 🙂
Marek Jaroš

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site