Podľa hovorcu spoločnosti HS Orka predbehne na Islande ťaženie Bitcoinu energetickú spotrebu domácností

Island teda bude využívať viac energie na ťažbu kryptomeny, ako na poháňanie vlastných domovov.

Krajina čelí prudkému nárastu záujmu o ťaženie Bitcoinu, najmä z hľadiska energetickej výhodnosti. Využívajú sa k tomu najmä obnoviteľné prírodné zdroje. Spotreba elektrickej energie pri “ťažbe” by podľa predpovedí mala tento rok prekročiť domácu spotrebu. Populačne je Island na úrovni skoro 350 000 obyvateľov a kvôli narastajúcemu dopytu záujemcov o “cryptominig” sú v ohrození niektoré krajinské projekty.

Ak by mali byť všetky zrealizované, Island by na to nemal dostatok energie, keďže podľa posledných údajov je viditeľný najmä exponenciálny nárast konzumácie energie v dátových centrách.

Podľa hovorcu HS Orka, Johanna Sigubergssona, si ťaženie kryptomeny vyžiada ročne okolo 840 gigawatthodín elektrickej energie, kým domácnosti spotrebujú iba okolo 700 gigawatthodín. Vraj tento trend tak rýchlo neskončí, pretože Sigubergsson naďalej dostáva množstvo hovorov a žiadosti o návštevy Islandu potenciálnymi investormi, ktorí majú záujem v krajine vybudovať dátové centrá. Firma sa chystá s fenoménom bojovať takým spôsobom, že nadviaže partnerské vzťahy s dlhodobými investormi, na niekoľkoročné časové obdobie.

Viac informácií sa dozviete kliknutím na tento odkaz.Jakub Babík

Jakub Babík

Hry sú mojou neprekonateľnou vášňou už od piatich rokov. Medzi najobľúbenejšími titulmi u mňa nájdete Splinter Cell, Mass Effect alebo Assassin's Creed. Milujem stealth, akčné, FPS žánre a zvyčajne nepohrdnem ani dobrou adventúrou, z času na čas aj stratégiou. Nemusím racingovky a väčšinu MMORPG. Na ľuďoch si vážim zodpovednosť, dobrosrdečnosť, úsmev a seriózny prístup k práci.
Jakub Babík
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site