Podľa NPD predala PS Vita menej za rok, ako PSP za mesiac

20 apríla, 2013 Lukáš Kanik

My však čísla uvedieme na pravú mieru, aj keď vieme, čo za slabé predaje môže.

Agentúra NPD Group, ktorá sa zaoberá skúmaním trhu vo všetkých možných oblastiach – aj v hernom priemysle, podľa svojich správ uvádza, že sa v USA predalo minulý mesiac 33 000 kusov PS Vita. Nintendo 3DS minulý mesiac predalo 7x viac.

Podľa výkazov mala PS Vita predať v USA len 1 milión kusov odkedy vyšla. Na svetovom trhu sa konzola objavila vo Februári 2012, pár mesiacov predtým v Japonsku. Pre porovnanie, PSP v Decembri roku 2005 predalo 1,12 milióna kusov.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=C6l-JJprV_E[/youtube]

SONY však vo svojej správe minulý rok v Júni zverejnilo čísla, ktoré udávali 2,2 milióna predaných kusov za 6 mesiacov od jej uvedenia na trh. Je teda celkom možné, že zatiaľ čo v USA sa predal len milión, vo svete mala väčší úspech. Rovnako aj Nintendo WiiU od svojho spustenia za prvých 5 mesiacov predalo len polovicu toho, čo Wii za prvých 5 mesiacov. Ale treba tiež poznamenať, že prvý polrok sa predával Xbox360 a PS3 presne tak slabo, ako dnes WiiU a svoj boom zažili až neskôr.

Čo za to môže? Nedostatok hier. Na PS Vita viete narátať na prstoch hry, kvôli ktorým by sa potenciálni zákazníci rozhodli práve pre tento hadheld. Zmeniť by to mal rok 2013, kedy je na PS Vita pripravená stovka titulov a z toho minimálne 20% z dielne veľkých vývojárov a AAA značiek. Navyše, Vita má vynikať plnou integráciou s PS4.

Tento rok sa na PS Vita chystajú tituly ako Killzone Mercenary, Tearaway, Soul Sacrifice, Limbo, Terraria, Hotline Miami, Phantasy Star Online 2, Kickbeat, Persona 4 Golden, Dead or Alive 5, Warriors Lair, Dust 514, Assassin´s Creed, a šepká sa aj o Bioshocku.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články