Pôjde Battlefield 4 na next-gen konzolách na 60 fps??

21 júna, 2013 Marek Jaroš

Prečítajte si, čo všetko chcú v DICE dostať na next-gen konzoly.

Tak, ako to už bolo prezentované na nedávno skončenej E3 výstave v Los Angeles, pôjde Battlefield 4 v PC verzii na 60 fps a v multiplayeri by sa malo na mapách objaviť naraz až 64 hráčov. No prinesú toto aj next-gen konzoly?

Je nesmierne dôležité si uvedomiť, že robíme na veľmi komplexnej hre, u ktorej sme si museli jasne stanoviť priority,“ začali vysvetľovať vývojári a dodali: „Povedali sme si preto, že chceme udržať 60 FPS a všetko ostatné je vedľajšie.“ Celkom správny prístup od DICE, ktorí chcú priniesť hráčom na konzolách naozaj plynulý zážitok. A pri next-gen konzolách o 60 fps snáď ani nie je pochýb.

Ďalej sa vyjadrili aj o multiplayeri na Playstation 4 a XBOX One. „Moc dobre ale vieme, že možnosť hrať so 64 ľuďmi je veľmi lákavá, a preto sa aj toto snažíme dostať na konzole. 12 vs 12 je fajn, dá sa na to zvyknúť. Avšak pri 32 vs 32 už je ťažšie udržať si povedomie o druhom tíme a presne to chceme dosiahnuť.“ Samozrejme, PS4 a aj XBOX One by mali hru zvládnuť v rovnakej kvalite ako PC, no pri súčasných konzolách sa asi masívneho multiplayeru nedočkáme. Každopádne, jadro hry by malo byť rovnaké, no technické spracovanie bude značne obmedzené.

[youtube]http://youtu.be/hjAuleqzzsE[/youtube]

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články