V Pokémon GO je nová funkcia na sledovanie pokémonov

11 decembra, 2016 Lukáš Kanik

Spustená už aj v našom regióne.

V týchto dňoch Niantic uvoľnil aktualizáciu do mnohých ďalších svetových regiónov, vďaka ktorej môžete sledovať kde sa vyskytujú pokémoni. Funkcia bola dostupná pár týždňov v Spojených štátoch, od dnes ju môžete vyskúšať už aj u nás. Teda v prípade, že Pokémon GO máte ešte stále aspoň nainštalované.

Nová funkcia sledovania pokémonov zobrazuje pri každom pokémonovi v okolí aj pokéstop, pri ktorom sa zhruba tento pokémon nachádza. Už žiadne stopy, alebo náhodné hľadanie po uliciach, teraz budete vedieť presne, ku ktorému najbližšiemu pokéstopu sa vydať. Okruh pokémov v okolí by mal byť zhruba jeden kilometer.

Aktualizáciu si môžete stiahnuť z Google Play Store, alebo AppStore. Odhaduje sa, že už len 3% Slovákov stále hrá Pokémon GO. Ja osobne to tiež zapnem už len pár krát za mesiac. Ako ste na tom vy?

S Pokémon GO sa spájajú rôzne kuriozity. Napríklad jeden chlapík streamoval hranie na ulici a počas streamu ho okradol zlodej. Hra aj napriek prepadu aktívnych hráčov patrí medzi najziskovejšie hry na mobily a hráči trávili v aplikácii viac času, ako na Facebooku.

pokemon-go-nearby-2-0 pokemon-go-nearby

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.