Pokémon GO zarába viac, ako kedykoľvek predtým

2019 Pokemon Go

Za rok 2019 zarobila hra viac, ako roky predtým.

Prekonať miliardové získy hernej aplikácie Pokémon Go z roku 2016 je verľmi ťažký oriešok. Rôzne agentúry odhadovali, že prvú miliardu dolárov sa hre podarilo prekročiť len za pol roka, keď hra vyšla v lete 2016. No aj ostatné roky sú extrémne ziskové. V roku 2018 hra dosiahla nový rekord v počte hráčov od vydania.

Spoločnosť Store Intelligence odhaduje, že v roku 2019 zarobil Pokémon GO 894 miliónov dolárov a bol to najziskovejší rok od roku 2016. V roku 2018 to bolo 816 miliónov dolárov a v roku 2017 aplikácia zarobila 589 miliónov dolárov.

Najviac do hry vrazili Američania, vývojárom prispeli vreckovým v hodnote 335 miliónov dolárov, čo je 38% celkových tržieb. Japonci do hry vrazili 286 miliónov dolárov. V pomere Google Play a App Store vyhráva Android. Na Google Play hráči utratili v Pokémon GO 482 miliónov babiek, na Ajfonoch to bolo 412 miliónov.

V roku 2019 si hru nainštalovalo 55 miliónov ľudí, z toho 38 miliónov na Google Play. Hra je zadarmo, ale ľudia využívajú mikrotransakcie na rýchlejšiu evolúciu Pokémonov, na Pokélopty a rôzne drobnosti do hry.

Vývojári Pokémon GO navyše často aktualizujú a pridávajú nový obsah. Počas celosvetových sviatkov sa aj v PoGO konajú rôzne eventy, napríklad na Halloweena alebo na Vianoce.

Aj keď Pokémon GO zarobil skoro 900 miliónov, stále je to len piata najúspešnejšia aplikácia. Pred ním je Candy Crush Saga, Let’s Hunt Monsters, ktorý zarobil 1,1 miliardy dolárov.

Ak si chcete zaspomínať na kuriozity, ktoré sa diali okolo vydania Pokémon GO, máme tu pre vás niekoľko zaujímavých tipov:

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Možnosť pridať komentár k tomuto článku trvá 14 dní.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site