Posledný trailer z Red Dead Redemption 2 bol nahraný na PS4 Pro

Novinka od Rockstar Games vyťaží z aktuálnych konzol absolútne maximum.

Ak ste si mysleli, že God of War, Uncharted 4, alebo Forza Horizon 4 dokážu z poslednej generácie konzol vyťažiť už maximum, mali by ste si pozrieť prvý gameplay trailer z Red Dead Redemption 2 od Rockstar Games, alebo sériu screenshotov nafotených z hry. Vizuál, ktorý hra prinesie už o dva mesiace je takmer neuveriteľný, hlavne keď si zoberieme že to všetko beží na 5 rokov starej architektúre zariadenia za 380 eur.

PlayStation Blog nám totiž potvrdil, že trailer bol nahraný v 4K rozlíšení na konzole PlayStation 4 Pro. Aj keď to asi nebude natívne 4K rozlíšenie, skôr len upscaling, je úžasné sledovať, čo všetko dokáže relatívne starý hardvér vykresliť a hlavne, kam až sa posunul engine RAGE na ktorom hra beží. Snímkovanie pri 4K rozlíšení by malo byť udržané na 30FPS.

Ukrátení nebudú ani majitelia Xbox One X, keďže hra dostáva plnú podporu aj na túto konzolu. Nechýba tak 4K rozlíšenie alebo HDR režim pre tých, ktorí majú HDR obrazovku.

Keďže budúci rok čakáme oznámenie ďalšej generácie konzol PlayStation a Xbox, Red Dead Redemption 2 pravdepodobne bude poslednou a najkrajšou open world hrou, aká bola vydaná na túto generáciu a z hardvéru zdá sa vyťaží maximum. Samozrejme, v príprave je aj PC verzia, ktorá môže vyzerať ešte lepšie.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site