GTA Trilogy Graphics Comparison

Postavy z GTA majú konečne prsty, v GTA Trilogy

6 novembra, 2021 Lukáš Kanik

Nedostatky hier spred dvadsiatich rokov.

Ak už máte nejaký ten vek a ste hráčmi aspoň dve desiatky rokov, určite si spomeniete na jeden veľký nedostatok hier na prelome milénia. Okrem toho že Lara Croft mala trojuholníkové prsia, všetky hry mali spoločné jedno – postavy nemali prsty.

Keď sa totiž začali robiť 3D hry, muselo sa sakra šetriť s pamäťou vtedajších konzol a počítačov. Počet polygónov na jednej scéne bol menší, ako je dneska na jednom kameni. Preto museli vývojári šetriť a herným postavám nerobili prsty. O to viac, keď Rockstar Games začal robiť skutočne veľké open-world hry.

Prsty v hrách GTA vyzerali ako kuchynské chňapky. Všetky prsty boli spojené a moc sa s nimi nehýbalo. V sérii GTA od Rockstar Games tomu tak bolo až do príchodu GTA IV v roku 2008.

Situácia sa mení. S príchodom GTA Trilogy – Definitive Edition sa konečne zbavíme pohľadu na odporné ruky CJa a ďalších postáv. Všetci totiž budú mať kompletné – oddelené prsty. Hra totiž beží novom Unreal Engine 4 a vývojári nie len že portli celé hry do nového enginu, ale všetky textúry a modely kúsok vylepšili.

Rockstar vydal nové screenshoty, na ktorých môžeme vidieť nové prsty u CJa, Big Smokea, Sweeta ale aj Tommyho Vercettiho. No nevyzerá to super?

Dátum vydania GTA: The Trilogy – The Definitive Edition je 11.11.2021. Balík GTA 3 + Vice City + San Andreas vyjde na PC, Xbox One, Xbox Series X a S, PlayStation 4, PlayStation 5 aj Nintendo Switch.

GTA San Andreas – The Definitive Edition bude dostupné v Xbox Game Pass hneď na vydanie. GTA III – The Definitive Edition si zase môžu zahrať majitelia PlayStation Now ale až v Decembri.

Bude v GTA: The Trilogy – The Definitive Edition čeština?

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.