SSD 1TB pre PS5 PlayStation 5

Poznáme ceny prvých SSD NVMe diskov pre PlayStation 5

9 októbra, 2020 Lukáš Kanik

Koľko stojí SSD disk do PS5? Rovnako ako do Xboxu.

Len pred pár dňami sme odhalili, koľko budú stáť SSD disky do konzoly Xbox Series X. Niektorým z vás sa suma za custom-made disk od Seagate zdala vysoká. 1TB SSD rozšírenie do Xboxu totiž stojí 220 eur.

Možno vás nepotešíme, ale rovnako budú stáť aj SSD disky do PlayStation 5. Tie prvé oznámila spoločnosť Western Digital na svojich stránkach. Pre ľudí, čo sa rozumejú technike ale nejde o veľké prekvapenie, cena takto extrémne rýchlych SSD NVMe diskov sa dala očakávať presne v týchto hodnotách.

Spoločnosť Western Digital ponúkne tri varianty, ktoré majú podporu konzoly PlayStation 5. Všetky tri ponúkajú rýchlosť až 7000MB/s čítania a zapisovanie rýchlosťou 5300MB/s. Disky zvládnu až 1 milión IO operácií za sekundu. Konzoly tieto rýchlosti využívajú na okamžité čítanie assetov priamo z disku do grafiky.

Koľko stojí nový SSD disk do PlayStation 5?

WD_BLACK SN850 NVMe SSD o veľkosti 500 GB stojí 149,99 dolárov. Väčší, 1TB disk stojí 229,99 dolárov, takže len o 10 dolárov viac, ako SSD rozšírenie do Xboxu. Firma ponúka aj 2TB disk pre PS5 a ten stojí 449,99 dolárov. 

M.2 NVMe disky PCIe Gen4 x4 určite potešia aj PC hráčov, momentálne sú to jedny z najrýchlejších diskov na trhu.

Ich cena bude samozrejme časom klesať postupne ako s diskami príde na trh viac spoločností. Preto neodporúčame si rozšírenie kupovať hneď, ale počkať niekoľko mesiacov.

Ako vložiť nový SSD disk do PlayStation 5? Dozviete sa v tomto článku.

1TB rozšírenie pre Xbox Series X a S vás vyjde na 220 eur

Sledujte ma: