Pragmata PS5 Capcom

Pragmata, nextgen PS5 titul od Capcomu, nevyjde v roku 2022

12 januára, 2021 Lukáš Kanik

Capcom opakuje históriu.

Sony na svojej krátkej CES 2020 konferencii oznámilo približné dátumy vydania svojich PS5 hier. Jednou z najviac zaujímavých bola bezpochyby Pragmata, hra oznámená ešte v júni tohto roka.

Predpokladaný dátum vydania v prvom traileri bol rok 2022, avšak to už neplatí. Sony totiž na CES oznámilo vydanie až na rok 2023. Ide o jednu zo skutočných next-gen hier, naplno využíva ray-tracing na konzolách PlayStation 5.

V prípade Capcomu sa však netešte ani na rok 2023. Tento japonský vydavateľ má totiž vo zvyku na začiatku generácie oznámiť next-gen titul, ktorý nakoniec nikdy nevyjde. Bolo tomu tak aj v roku 2013, kedy Capcom oznámil Deep Down. Hra po grafickej stránke očarila a predstavila efekty, ktoré nemali konkurenciu. Hra ani po siedmych rokoch na PS4 nevyšla a pravdepodobne ani nevyjde. Posledná správa o Deep Down prišla v roku 2016.

Rovnako aj Pragamata bola oznámená pred vydaním PS5, tri roky pred plánovaným vydaním. Za tie roky sa toho môže zmeniť veľa a tím sa môže presunúť na iné, úspešnejšie tituly. Napríklad Monster Hunter.

Sledujte ma: