Prečo nevidíme hazardné hry na konzolách?

Niekoľko dôvodov, prečo kasínové a hazardné hry na konzolách nie sú tak populárne. Veď komunita hráčov je naozaj obrovská.

Zatiaľ čo počítačoví hráči majú na výber množstvo rôznych variácií na rôzne online hazardné hry známe z kasína, konzolisti toľko možností zase nemajú. Napriek tomu, že komunita Xbox Live je doslova gigantická, vývojári zatiaľ vydali hazardné hry na konzoly len v odľahčených verziách, aby boli prístupné všetkým. Spomenieme si napríklad na Slottso Party z roku 2009, hra, ktorá kombinovala výherné automaty, stieracie žetóny a bingo do jendej hry. Taká zábavka.

Trocha serióznejšou hrou sa stal originálny Texas Hold ’em od vývojárov TikGames, ktorý nájdete tiež na Xbox Live. Ten podporuje multiplayer pre osem hráčov, stále však nie o reálne peniaze. Niečo podobné priniesol neskôr aj Blackjack Strategy King a World Series of Poker 2008: Battle for the Bracelets. Existuje kopa hazardných hier na Xbox, či PlayStation, najmä tých kartových, ktoré máte iste všetci v mobile.

Prečo však veľké kasína, ako GPWA, či Bet-At-Home neinvestujú peniaze do vývoja skutočných gamblingových hier na konzoly? Práve Xbox Live je totiž médiom, v ktorom je možné rozbehnúť obrovský biznis s reálnymi peniazmi tak ako sa deje v internetových prehliadačoch. Platba a hranie hazardných hier priamo z obývačky by bolo pohodlnejšie a svoj podiel by si zaslúžili z poplatkov nie len Microsoft a SONY, ale najmä malé spoločnosti, ako napríklad online kasíno Doxxbet ktoré ponúka výber hazardných hier ako Blackjack, Ruletu alebo Baccarat .

Doxxbet.com, online kasíno so širokým výberom hazardných hier:

hazardné hry - Doxxbet.com

Akousi barikádou je politika Microsoftu, ktorá v otázke vydávania hier a softvéru na Xbox Live nerobí ústupky. Dostať online kasíno so skutočnými peniazmi do obehu by bolo obtiažne práve kvôli drsným podmienkam a zmluvám. Najmä ak je ťažké zabrániť prístupu maloletých do tohto systému.

Určite však nastane obdobie, kedy sa do toho pustia obrovské finančné skupiny, ktoré prevádzkujú online kasína. 48 miliónov užívateľov na Xbox Live je fakt lákavá ponuka, stačí prísť na potenciál tejto veľkej komunity. Kasína sa musia ešte len naučiť, ako takú komunitu využiť, vymyslieť systém, ktorý by to všetko spojil do hromady, ktorý by z hazardných hier spravil zábavku pre priateľov a dostal by sa k širokej verejnosti.

Možno čoskoro predsa príde niekto, kto prinesie novú generáciu online hrania hazardných hier a možno to bude na aktuálne next-gen konzoly. Zatiaľ nám ostáva klasické online kasíno, ktoré zaplavilo za posledné desaťročie celý internet.

 

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

komentáre 3

  1. Jara93 píše:

    Osobne si myslím že kozoly a hazardné hry nejdú dokopy ako tak . Konzola slúži primárne hráčom ktorý si chcú zahrať svoju obľúbenú hru bez nutnosti riešenia HW , ovladačov GK či otázky ako im pôjde , proste bez starosti a jednoducho chcú vložiť svoju hru a hrať bez nutnosti ďalšej investície. No a práve investície a nejaké to riziko sa vyžaduje práve u hazardných hier takže si myslím že by to užívateľom konzol moc “nevoňalo” ….No každopádne je to zaujímavá otázka a aj článok .

  2. TheDony991 píše:

    Hmm.. zaujimavi napad 🙂

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site