Prečo sa Sony rozhodla vynechať tohtoročnú E3?

Sony Playstation 5

To že Sony vynechá E3 vieme už niekoľko mesiacov. No dôvod poznáme až dnes.

Koniec minulého roka Sony prišlo so šokujúcou správou. Po dlhých rokoch sa rozhodlo vynechať E3 výstavu a tak ich v roku 2019 v Los Angeles neuvidíme. Presný dôvod tohto rozhodnutia sme nepoznali. Avšak, to sa dnes mení.

“Svet sa zmenil, avšak E3 sa sa ním nemení. Rozhodli sme sa robiť menej hier, no chceme aby boli väčšie a kvalitnejšie. To si však vyžaduje viac času a my sme sa dostali do bodu, kedy by sme v Júny 2019 ľuďom nemali čo nové povedať. Ak by sme sa teda na E3 ukázali, ľudia by mali veľké očakávania v štýle ‘Oh, pozrite, idú nám niečo nové povedať'”, povedal šéf Playstationu Shawn Layden v rozhovore pre CNET. Zároveň položil otázku v štýle, či by sa E3 nemohla transformovať viac na fanúšikovský festival.

V podstate Sony priznalo, že nič nové nemá. Prísť na E3 tretí rok po sebe s tými istými hrami sa im už nechce. A zjavne ani neoplatí, predsa len, výstavný priestor na E3 niečo stojí. A stojí to zrejme tak veľa, že EA sa už pred rokmi rozhodlo usporiadať svoj vlastný event EA Play. Ten je v rovnakom čase ako E3 a je len kúsok ďalej od výstaviska.

Sony sa tak do budúcna zrejme bude viacej orientovať na svoj vlastné event, Playstation Experience. Ten síce v roku 2018 nebol, no očakáva sa, že v roku 2019 bude a zároveň na ňom Sony odhalí svoju novú konzolu – Playstation 5.

Phil Spencer sľubuje, že XBOX E3 nevynechá

Marek Jaroš

Mám 21 rokov a na CentrumHer.eu to s Lukášom ťahám už takmer 6 rokov. A ak práve nehrám najnovšie pecky, tak ma nájdete na MatFyze kde študujem, alebo s mojou priateľkou Saši 🙂
Marek Jaroš

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site