Predaje Mafia Definitive Edition v CZSK

Predaje hier aj príslušenstva v CZ a SK výrazne rastú, hlási Xzone

10 mája, 2022 Lukáš Kanik

O svoje výsledky sa podelil obchod Xzone.

Xzone.cz už 21 rokov utvára videoherný trh v Českej republike. Svoju pobočku má aj na Slovensku, kde sa radí medzi najväčšie online obchody. V súčasnosti sa Xzone sústredí mimo maloobchodu aj na rozvoj svojho vlastného portfólia. Podporuje vývoj hier, vytvára ich fyzické edície a rozvíja produkciu herných predmetov a merchandise, vrátane knižných artbookov.

31. marca 2022 uzavrel herný obchod Xzone svoj hospodársky rok s rastom obratu cez 30 % a sumou 147 miliónov českých korún bez DPH (5,87 mil eur). K výsledku mu pomohol aj veľmi silný 1. kvartál tohto roku.

Predchádzajúci hospodársky rok, teda obdobie 1. 4. 2021 až 31. 3. 2022, bol pre spoločnosť Xzone veľmi rušný. V júli vstúpil plnou silou na Slovensko, kde spustil slovenskú verziu Xzone.sk, na konci leta potom kúpil špecialistu na herné aj filmové oblečenie Gamlery. So začiatkom roku 2022 si zaobstaral nový sklad, ktorý sa v súčasnej dobe pripravuje na sťahovanie, aby bol pripravený na vianočnú sezónu. Zároveň dokázal držať trend predošlého roku a znovu vyrásť o 30 %.

„Presné finančné výsledky ešte nie sú kompletne očistené a uzavreté, ale čo sa týka obratu, tak už teraz vieme, že pod 147 miliónov to nebude,“ komentuje výsledok spolumajiteľ a zakladateľ obchodu Martin Schovanec. „V raste nám pomáhal neutíchajúci záujem o nové konzoly na čele s PlayStation 5, výrazné zameranie na herné a filmové darčekové predmety a tiež veľmi silný posledný kvartál. Q1 2022 bol našliapaný hernými blockbustermi ako Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7, Elden Ring a ďalšie.“

V objednávkach rástol Xzone medziročne o 23%, čo v porovnaní s rastom obratu ukazuje na zvyšujúci nákupný košík zákazníka, ktorí sa navyše pravidelne vracajú.

Firma chce tento rok stihnúť sťahovanie do nového skladu ale plánuje vstúpiť aj na trh do ďalšej krajiny.

Legendární česká hra v obrazech. Oznámena kniha The Art of Mafia Trilogy

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články