Xbox Series X vs PlayStation 5 Price

Predaje konzol v Japonsku: Vypredané, PS5 predal viac ako Xbox

19 novembra, 2020 Lukáš Kanik

Pomer predajov je takmer 6:1

Japonský magazín Famitsu zverejnil predaje next-gen konzol v Japonsku a tak máme prvé čísla o predajoch po príchode tejto generácie. Na začiatku si však musíme uvedomiť dve veci.

PlayStation je Japonská konzola a je to domáci trh. Preto bolo v Japonsku na regály obchodov alokovaných oveľa viac konzol PlayStation, ako konzol Xbox. Microsoft proste do Japonska poslal toľko konzol, koľko si myslel že sa predá. Nakoniec sa kompletne vypredali všetky konzoly Xbox Series X a S, ktoré tam Microsoft poslal.

Teraz sa presuňme k samotným číslam. PlayStation 5 predal 118,085 kusov za prvé 4 dni predaja v Japonsku. Xbox Series X a S predali 20,534 kusov za prvých 6 dní.

Pre porovnanie, v roku 2014 sa pri launchi predalo 322,083 konzol PlayStation 4 a 23,562 konzol Xbox One. Keďže PS4 a Xbox One do Japonska prišli až o niekoľko mesiacov neskôr ako vo svete, Sony aj Microsoft dokázali zabezpečiť dostatok konzol.

U nás je momentálne situácia taká, že poznám až jedného človeka, čo dostal PS5 z predobjednávky. Komu sa to podarilo, zistíte na našom instagrame.

Kúpiť PlayStation 5 alebo Xbox Series X? Pomôžeme vám pri výbere

Sledujte ma: