Predaje Mafia Definitive Edition v CZSK

Predaje Mafia Remake v CZSK: Najpredávanejšia hra vydavateľa za tento rok

2 októbra, 2020 Lukáš Kanik

Predalo sa výrazne viac, ako hry Mafia II.

Mafia: Definitive Edition pred pár dňami vyšla celosvetovo na PC, Xbox One a PlayStation 4. Dátum bol síce odložený o mesiac, ale oplatilo sa počkať. Remake prvého dielu českej hry Mafia dopadol na výbornú, čo sme ocenili aj v našej recenzii.

Veľkým plusom pre domáci trh v Česku a na Slovensku bol samozrejme dabing. Novú Mafia: Definitive Edition dabovali rovnakí herci, ako pred rokmi pôvodnú hru Mafia: The City of Lost Heaven.

Preto nás zaujímali predaje Mafia: Definitive Edition. K nim sa nám vyjadril Chalid Himmat, riaditeľ marketingu spoločnosti Cenega, ktorá hru distribuovala:

“Musím říct, že prodeje předčily naše nejoptimističtější očekávání. Je vidět, že Mafia v společnosti rezonuje a zájem o hru je enormní. Přesné číslo bohužel prozradit nemohu, ale dovolím si odhadnout, že u nás půjde o nejprodávanější hru roku 2020. V krabičkách jsou k dispozici pouze verze pro PlayStation a Xbox, ale i tak se jich za první tři dny prodalo výrazně více, než druhého dílu Mafie, která tehdy v boxech vycházela i na PC.

Velký dík patří především lidem z 2K a samozřejmě Hangar 13, které umožnily, aby tento remake vůbec vznikl. Pochopitelně nemohu vynechat duchovního otce celé série, Dana Vávru, který nám hru před téměř 20ti lety přinesl. Také si najednou připadáte tak staří?

Čierne na bielom – Mafia: Definitive Edition je zatiaľ najpredávanejší titul vydavateľa za tento rok – aj bez zarátania PC verzie. Mafia 2 bola pritom jednou z najpredávanejších hier u nás vôbec. Krabicovo sa predalo viac ako 140 tisíc kusov.

Spoločnosť Cenega si rovnako zaslúži uznanie za to, že aj s jej pomocou mohol vzniknúť dabing. Remake Mafie si môžete kúpiť tu

Mafia: Definitive Edition – Recenzia českej verzie

Sledujte ma: