Outriders

Predaje Outriders ani za celý rok 2021 nezaplatili vývoj a náklady

6 mája, 2022 Lukáš Kanik

Ďalšia nevýhodná investícia Square Enix.

Japonská materská firma Square Enix pred pár dňami predala niekoľko svojich štúdií skupine Embracer (THQ Nordic, Gearbox) a to z toho dôvodu, že ich posledné vydané hry veľmi nezarobili. Podľa informácií, Square Enix stratilo 200 miliónov dolárov na hrách Marvel’s Avengers a Marvel’s Guardians of the Galaxy.

To však neboli jediné hry Square Enix, ktoré nevykazovali vysoké zisky. Minulý rok vydaná looter shooter hra Outriders od People Can Fly nedokázala zarobiť ani na pokrytie nákladov.

Hra vyšla 1.4.2021 na PC, Xbox aj PlayStation aj Stadiu ale ani do konca roka 2021 nepokryla náklady na vývoj, marketing a distribúciu. Oznámili to priamo vývojári z People Can Fly vo výročnej správe.

Keďže odmeny pre People Can Fly boli prisľúbené až po prekročení určitých úspechov – a tie prekročené neboli – vývojári po vydaní hry nedostali žiadne peniaze navyše. Jednou z podmienok získania odmien bola samozrejme návratnosť investície zo strany Square Enix.

Outriders pritom nemal vôbec zlý launch. Za prvé dva mesiace sa do hry pripojilo viac ako 3,5 miliónov hráčov. Mnoho z nich však len vďaka predplatnému Game Pass, čo sa do predajov nerátalo.

People Can Fly majú vo vývoji ešte dve hry. Jedna z nich s označením Gemini vzniká znovu pre Square Enix. Druhú hru s označením Project Dagger vyvíjajú pre Take-Two Interactive.

Outriders dostali v týchto dňoch nové DLC Worldslayer. Hra je dostupná aj v Xbox Game Pass.

Čeština Outriders: Bude, ale len čiastočná

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.