Predaje Playstation 4 sa prehupli cez 91 miliónov kusov

Playstation 4 sa počas tejto vianočnej sezóny predával ako teplé rožky!

Keď na konci roka 2013 vychádzali konzoly XBOX One a Playstation 4, malo sa jednať o poslednú generáciu konzol. Objavovali sa názory, že konzola v dnešnej podobe už nemá čo ponúknuť a ich ďalšia iterácia prinesie už len akési streamovacie zariadenie. Samozrejme, hry by bežali na vzdialených serveroch a využívali by silu cloudu.

Dnes, po viac ako 5 rokoch môžeme povedať, že sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou nestane a už o niečo vyše roka sa dočkáme klasických konzol. No zatiaľ bude trhu kraľovať Playstation 4. Tá sa po úspešnej vianočnej sezóne, počas ktorej predala 5.6 milióna konzol, prehupla cez 90 miliónovú hranicu. Momentálne Sony registruje 91.6 milióna majiteľov Playstation 4. Jedná sa o predaje koncovým zákazníkom.

Darilo sa aj hrám. Počas vianočnej sezóny sa na PS4 predalo 50.7 milióna hier. Celkové predaje hier sa dostali cez úroveň 876 miliónov kusov. Momentálne sa plány Sony, ktoré hovorili o 100 miliónoch predaných PS4 konzol, nejavia až tak nereálne.

Marek Jaroš

Mám 21 rokov a na CentrumHer.eu to s Lukášom ťahám už takmer 6 rokov. A ak práve nehrám najnovšie pecky, tak ma nájdete na MatFyze kde študujem, alebo s mojou priateľkou Saši 🙂
Marek Jaroš

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site