Sea of Thieves Pirates Life DLC

Predajom na Steame dominujú hry Microsoftu, Sea of Thieves je na čele

28 júna, 2021 Lukáš Kanik

Skvele sa predáva aj Forza.

Keď sa Microsoft rozhodol začať predávať svoje Xbox exkluzivity na Steame, nebolo to len o rozšírení publika. Microsoft totiž svoje Steam hry podporuje rovnako, ako Xbox, či MS Store verzie a všetky tieto hry podporujú cross-play. Steam hráči tak nie sú ukrátení o nič.

Výsledkom je, že hry od Microsoftu majú početné zastúpenie v predajoch na Steame. Na čele najpredávanejších hier za posledný týždeň je Sea of Thieves, ktorý sa v počte hráčom blíži k svojim maximám z roku 2020.

Sea of Thieves dostalo pred pár dňami datadisk Piráti z Karibiku, v ktorom sa do hry dostal Jack Sparrow a mnoho iných postáv z filmového univerza od Disney. Sea of Thieves momentálne hráva až 60-tisíc ľudí naraz. Trailer k tomuto datadisku si môžete pozrieť nižšie:

Darí sa aj predajom Forza Horizon 4, hoci táto hra má takmer tri roky. V prvej desiatke najpredávanejších hier sú obe edície Forzy, štandardná aj Ultimate edícia. Poslednou hrou od Microsoftu v desiatke najpredávanejších je HALO: The Master Chief Collection, ktorú momentálne v letnom výpredaji kúpite za 20 eur.

Predaje týchto hier naznačujú, že Steam hráči sa tešia na vydanie Forza Horizon 5 a HALO: Infinite a rapídne rastie základňa fanúšikov, čo sa napokon odrazí v predajoch nových hier na jeseň. Aj Sony má v desiatke najpredávanejších svoju hru, je to Horizon: Zero Dawn.

10 najpredávanejších hier na Steame za posledný týždeň:

  1. Sea of Thieves
  2. Sekiro: Shadows Die Twice (GOTY)
  3. Horizon: Zero Dawn
  4. Forza Horizon 4 (Standard)
  5. Halo: The Master Chief Collection
  6. Valve Index VR kit
  7. PUBG
  8. Rust
  9. Forza Horizon 4 (Ultimate)
  10. It Takes Two

Steam Summer Sale 2021 spustený! Tisícky zliav na jednom mieste

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.