Gamestop akcie

Príbeh o vystrelených akciách Gamestopu sa dočká svojho filmu

2 februára, 2021 Marek Jaroš

Reddit verzus vlci z Wall Street. Už onedlho v kinách.

To, čo sa na akciovom trhu dialo minulý týždeň, nemá v histórií obdobu. Je to asi vôbec po prvýkrát, čo sa internetová komunita malých, nezávislých investorov rozhodla postaviť hedgeovým fondom. A to všetko za pomoci redditu,špeciálne vďaka vláknu r/WallStreetBets.

The Antisocial Network

Aj vzhľadom na veľkosť a význam tejto udalosti sa len čakalo na to, kto a kedy príde s tým, že chystá knihu/film/seriál o tom, čo sa stalo. Medzi prvými, kto povedal, že chystá knihu bol aj Ben Mezrich. Tento autor stojí aj za knihou The Accidental Billionaires: The Founding Of Facebook, a Tale Of Sex, Money, Genius and Betrayal. Kniha sa dočkala aj sfilmovania a názov vám bude asi bližšie známy – The Social Network.

Jeho nová kniha o nedávnych udalostiach ponesie názov The Antisocial Network. Kniha ešte ani len nevyšla, no práva na jej sfilmovanie si kúpila produkčná spoločnosť Metro-Goldwyn-Mayer (MGM).

Kniha, respektíve film budú zachytávať udalosti chronologicky a rozpovie príbeh “o neorganizovanej skupine amatérskych investorov, hráčov a internetových trolov, ktorí sa rozhodli prostredníctvom investícií a koordinovanému hraniu sa na bankárov priviesť Wall Street na kolená.”

Film nateraz nemá naplánovaný dátum vydania.

Akcie GameStop vystrelili o stovky percent, vysvetlíme po lopate prečo

Marek Jaroš