Producent Zaklínača robí na novom RPG pre next-gen

23 apríla, 2013 Lukáš Kanik

Tomasz Gop, hlavný producent Witcher 1 a 2 pracuje na Lords of the Fallen, RPG blízke Dark Souls, aj Borderlands. 

Hru vyvíja už dva roky nemecké štúdio Deck 13 pre PC, Xbox720 a PS4 a vyjde budúci rok, do predaja ju uvedie City Interactive. Na staré platformy hra pravdepodobne nevyjde, autori majú jasný zámer.

Vytvoriť hardcore RPG, ktoré svojou obtiažnosťou bude pripomínať Dark Souls. „Je to naozaj výzva, akčné RPG, čo znamená veľa pokročilých súbojov. Keď sa prejdete po lokalite a musíte bojovať s desiatimi nepriateľmi, zaberie vám to aj hodinu,“ povedal Gap pre Eurogamer, čím chce zdôrazniť fakt, že súboje budú tak ťažké, ako v realite.

„Dark Souls je v tomto našej hre dosť podobný. Ale spravili sme kopu vecí inak, napríklad máme strom schopností. Spomenul by som tu Borderlands, pretože budeme mať niečo ako akčné skilly, triedy atď. Čo sa týka zážitku a vývoja postavy, Lords of the Fallen sa podobá na Dark Souls, aj Borderlands.“

V rozhovore tiež spomenul, že hráči nebudú výkonom Xbox720 nejak extra prekvapení a nič čo je vo vnútri by nás nemalo ohromiť. Lords of the Fallen ale znie zaujímavo a po Zaklínačoch a Dark Souls si určite nájde svoju hardcore komunitu.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články