Protipirátska ochrana Denuvo už nie je efektívna, crackujú ju okamžite

Denuvo

V roku 2018 dokázala chrániť hry pred pirátmi celé mesiace.

Najlepšia protipirátska ochrana singleplayerových titulov – Denuvo, si tento rok môže pripísať viac prehier ako výhier. V roku 2019 totiž takmer všetky hry s touto ochranou boli cracknuté do jedného týždňa. V prípade RAGE 2 vyšiel crack už v deň vydania, pirátom sa podarilo vydať exe súbor už včera. Rovnako tento rok dopadol aj Devil May Cry 5, obe hry vyšli na Steame.

V roku 2018 sa Denuvo darilo chrániť hry pred crackom celé mesiace. FIFA 19 dostala crack až za 63 dní od vydania, Shadow of the Tomb Raider ho dostal za 64 dní. Metro: Exodus, Resident Evil 2 aj Far Cry New Dawn však boli prekonané za pár dní. Z hľadiska efektivity ochrany úvodných predajov sa už toto protipirátske riešenie nemusí zdať až také výhodné, hoci veľké firmy to pravdepodobne nestojí až tak moc.

Na druhej strane je tu niekoľko hier, ktoré sa nepodarilo prelomiť a tiež majú rovnakú ochranu Denuvo. Ďalšia tohtoročná hra od Ubisoftu – ANNO 1800 má tiež ochranu Denuvo a crack sa nepodarilo vydať ani po mesiaci od vydania. Na dobrej ceste je aj Mortal Kombat 11 alebo aj taký shit, ako Left Alive. Je teda otázne, za čo môžu vývojári Denuva a za čo priamo vývojári hry.

Viac o tom, ako sa darilo protipirátskej ochrane Denuvo za posledné roky, nájdete na našich stránkach.

Denuvo: Všetky produkty sa dajú cracknúť

Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site