CD Projekt RED Logo Black

Prvá žaloba investorov voči CD Projekt RED je na svete

25 decembra, 2020 Lukáš Kanik

Spoločnosť zastupujúca investorov uviedla štyri dôvody žaloby.

Americká práva spoločnost Rosen Law Firm podala žalobu na poľskú firmu CD Projekt RED, ako zastupujúci subjekt investorov. Cieľom žaloby je opraviť škody, ktoré investori utrpeli po vydaní hry Cyberpunk 2077.

V žalobe boli uvedené štyri dôvody zlyhania spoločnosti CD Projekt RED. Prvým je, že hra Cyberpunk 2077 bola prakticky nehrateľná na PS4 a Xbox One pre veľké množstvo bugov. Produkt teda nespĺňal špecifikáciu.

Druhým dôvodom je, že Sony odstránilo produkt Cyberpunk 2077 zo svojho obchodu PlayStation Store a Sony, Microsoft aj CD Projekt RED boli nútení vrátiť kupujúcim peniaze.

Tretím dôvodom žaloby je celkové poškodenie dobrého mena CD Projekt RED, do ktorého investori vložili svoje peniaze. Cena akcií spoločnosti je momentálne na úrovni Novembra roku 2019, čo nie je z dlhodobého hľadiska nič vážne. Ďalší pokles sa navyše nepredpokladá.

CD Projekt RED Stock Price

Posledným dôvodom žaloby sú vyjadrenia, ktoré manažment CD Projekt prednášal investorom. Vývojári zamlčali skutočný technický stav hry a nedostatočne informovali o problémoch a potenciálnych rizikách.

Prvé súdne pojednávanie sa uskutoční 22.2.2021.

Vieme, koľko kusov predal Cyberpunk 2077 za desať dní

Sledujte ma: